Jack White už brzy přiveze do Prahy své Lazaretto

Jack White | Zdroj: facebook.com

Zdá se to neuvěřitelné, že to v únoru budou už čtyři roky, co mnohými adorované duo The White Stripes ukončilo činnost. Jack White, zpěvák, kytarista, producent a příležitostný herec, dlouho neváhal a rozjel naplno svou sólovou dráhu. Letos v červnu vydal pod svým jménem už druhou studiovou desku, Lazaretto. Nyní míří v rámci turné do Prahy – 13. listopadu vystoupí ve Forum Karlín.

Jack White umí v hudebním světě skvěle chodit. Mimo to, že s The White Stripes vyhrál osmkrát Grammy, vlastní na dvacítku dalších ocenění a téměř osmdesát neproměněných nominací. To už je slušná statistika pro jednoho hudebníka. Všemu tomu však nahrává fakt, že se Jack White v hudební branži pohybuje už 24 let, má jedinečný hlas, dobré nápady a cpe se do všeho, co mu přijde pod ruku. The White Stripes nebyli jediná skupina, ve které měl prsty a kdoví, co se ještě přihodí.

V rámci turné k aktuálnímu albu Lazaretto představí White ve čtvrtek 13. listopadu energickou modro-bílou show v moderním prostoru Forum Karlín v Praze. Předchozí letošní sólo koncerty i vystoupení na hudebních festivalech napovídají, že se dočkáme skladeb z obou jeho sólových alb Blunderbuss (2012) i zmíněného Lazaretta, ale také oblíbených hitů od The White Stripes, jako jsou Icky Thump, Hotel Yorba, Ball and Biscuit a Seven Nation Army. To nezní vůbec špatně! Vstupenky v cenách 1290 korun a 1690 korun jsou dostupné v předprodejní síti Ticketpro.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).