Jak pevný je Lucerna Music Bar v základech otestuje Pete Doherty a jeho Babyshambles

Babyhambles | Foto: Steve Cook

Pokud alespoň trochu sledujete aktuální dění, netřeba připomínat, že v pondělí 9. prosince do pražského Lucerna Music Baru zavítají Babyshambles, ostrovní kapela, která se může pyšnit tím, že v jejím čele stojí Pete Doherty, asi největší skandalista celého hudebního průmyslu.

Zatímco pro Peta Dohertyho to bude už druhá návštěva Prahy v relativně krátké době (během letošního června odehrál v Paláci Akropolis svůj sólo koncert), Babyshambles se za celých osm let svojí existence v Praze objeví vůbec poprvé. V tomhle ohledu se tedy českým fanouškům nabízí zajímavá možnost srovnání.

Ačkoli Babyshambles vešli ve všeobecnou známost především díky nekonečným extempóre Peta Dohertyho a dodnes těží a zároveň tratí z pověsti kapely, u které si člověk nemůže být jistý vůbec ničím, jedna věc se jim nedá upřít. Dělaji hudbu, která se dobře poslouchá, obzvlášť naživo! Při poslechu jejich prachsprostě jednoduchého, ale o to chytlavějšího garage rocku, si možná sice budete říkat, že tohle už tady přeci milionkrát bylo, dost pravděpodobně ale neodoláte a pustíte si je znova, znova a znova. I to je třeba přičíst k dobru profesionálnímu feťákovi a svůdci topmodelek Dohertymu, který vlastní bez debaty jeden z nejcharismatičnějších hlasů současnosti. Když si k tomu přidáte sílu jeho jevištního projevu, máte kombinaci, která prostě táhne!

Příslibem kvalitní zábavy je koneckonců i novinkové album Babyshambles, celkem trefně pojmenované Prequel to the Sequel, které coby třetí studiová deska doplňuje jejich až překvapivě vyrovnanou diskograii. Oproti začátkům kapely, ze kterých pochází pecky jako FCK Forever nebo La Belle et la Bête, sice zní pilotní singl k nové desce Nothing Comes To Nothing, stejně jako většina celého alba, o něco učesaněji, otisk dílny Babyshambles je však stále nezaměnitelný. Album Prequel to the Sequel je uvolněná, optimisticky laděná záležitost, ideální k poslechu na letní projížďku autem nebo zimní koncert v Lucerna Music Baru!

Pokud máte rádi Babyshambles a jste zvědaví, jestli Pete Doherty v pondělí potvrdí svoji formu, neváhejte a přijďte, protože tahle příležitost se už nemusí opakovat! Vstupenky jsou stále k mání v předprodeji za necelých 800 korun.


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.