James Harries v Čechách i na Moravě

James Harries | Zdroj: facebook.com

Uznávaný folkový muzikant, skladatel a textař James Harries si pro české fanoušky připravil turné s názvem Autumn/Winter Tour 2013 během kterého navštíví devatenáct měst. Jeho výjimečný hlas a hudební nadání si budete moci naživo poslechnout například v Ostravě, Pardubicích a Praze.

Magazín Rolling Stone ho označil za Zlatý hlas a je připodobňován k Jeffu Buckleymu nebo k Damienu Riceovi. Začínal jako jazzový tenorsaxofonista, v roce 1997 se přestěhoval do Prahy, má na svědomí hudbu k filmu Lidice a Bobule a často pracuje na netradičních projektech. Za zmínku určitě stojí album Voice Memos: A collection of songs I recorded on my phone, které jak už název napovídá, natočil James Harries na svůj mobilní telefon a to na cestách během svého evropského turné v roce 2012. To pak poskytl fanouškům zdarma ke stažení na internetových stránkách. Druhým neméně zajímavým projektem byl letošní červnový webcast, ke kterému opět využil svůj iPhone a na utajeném místě zahrál pro omezený počet diváků. Kromě zpěvu a hraní odpovídal i na jejich dotazy.

Jeho emotivní a proměnlivý hlas, kdy v jednu chvíli cítíte stesk a ve druhé absolutní štěstí, budete mít šanci slyšet například v Trutnově v klubu Kabinet, kde 25. října začíná nebo v pražském NoD dne 27. listopadu. Svou koncertní šňůru zakončí 14. prosince v M-Klubu ve Vysokém Mýtu. Kompletní přehled všech koncertních míst je k dispozici na Harriesových oficiálních stránkách.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.