Jižanský rock v podání Lynyrd Skynyrd rozduní Plzeň

Lynyrd Skynyrd | zdroj: facebook.com

Pořadatelé projektu Evropské hlavní město kultury 2015 vytasili velké eso z rukávu. Kultovní skupina Lynyrd Skynyrd, která ještě nikdy v Česku nehrála, přijede do Plzně 1. května 2015.

Když se řekne Lynyrd Skynyrd, většině fanoušků se okamžitě vybaví jejich hymna Sweet Home Alabama. I tuto skladbu mohou fanoušci americké legendy konečně uslyšet také naživo. Termín 1. května 2015 si kapela vybrala sama, protože si v tento den připomínáme sedmdesáté výročí osvobození Plzně americkou armádou. Lynyrd Skynyrd tak společně se svými příznivci oslaví tento svátek.

Detaily, kde a za kolik budou návštěvníci moci vidět kapelu, ještě nejsou známy. Jediné, co pořadatel slibuje, je symbolické vstupné. Navíc prý jižanští rockeři nebudou jediní hudebníci, kteří dorazí do Plzně.

Americké legendy vznikly v roce 1966, tehdy pod názvem The Pretty Ones. Název Lynyrd Skynyrd je narážkou na jméno neoblíbeného učitele. Jak už to u těchto starších kapel bývá, dnes je v skupině jen pár původních členů, protože Ronnie Van Zant, Steve Gaines a Cassie Gaines zahynuli při pádu letadla v roce 1977. Po této tragédii se kapela na deset let odmlčela. Zpěváka Ronnieho nahradil jeho mladší bratr Johny Van Zant a od roku 1987 se v kapele vystřídalo několik hudebníků. V roce 2006 byla kapela uvedena do síně slávy, která je ve Spojených státech známá jako Rock and Roll Hall of Fame.

Pátek 1. května 2015 tak bude dvojím svátkem, osvobození Plzně americkou armádou doplní svátek všech rockerů z Čech, Slezka a Moravy, kteří se již teď určitě těší na skladby jako Sweet Home Alabama, Free Birds, Simple Man a další.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.