Jungmannovo náměstí ovládne již tradičně hudba

Eggnoise | Zdroj: facebook.com

Pražské Jungmannovo náměstí se otevře hudbě a přes prázdniny nabídne multižánrový festival. Celá akce se odstartuje 9. července. Zúčastníte se i vy?

Minulý rok se konal třetí ročník tohoto pražského multižánrového festivalu Léto na Jungmaňáku a navštívilo jej přes 10 000 návštěvníků. Nyní festival láká na rovnou šest žánrových koncertů a na osvědčené, ale i začínající české či zahraniční interprety.

Návštěvníci festivalu se hned zkraje můžou těšit na legendu českých srdcí, skladatele Jaroslava Uhlíře. Dále zde vystoupí i cikánské seskupení Terne Čhave, kteří jsou držitelé Anděla 2009. Prostor bude i pro rapovou a hip hopovou scénu v podobě DJ Fattea a rappera zvaného Rest společně s MC Geyem. Vystoupí i dvojnásobný mistr České republiky v beatboxu a čerstvý vícemistr v loopingu En.drů společně se skladatelem a mistrem v loopu Petrem Wajsarem. Funkový večer obstará znovuobnovená formace Vltava. Závěr festivalu bude patřit alternativě a jazzu. O to se postarají Eggnoise a Calm Season.

„Léto je pro mnohé okurková sezóna a částečně se to projevuje i na kulturní nabídce v Praze. Festival Léto na Jungmaňáku má nejen Pražanům nabídnout výjimečné koncerty, skvělý zážitek, ale hlavně kvalitní kulturu. Takže nezbývá než říct, ať už po práci nebo o prázdninách, přijďte si to všichni užít na Jungmaňák!,“ celou letní akci komentuje jeden z organizátorů, Jan Gregar.

Celý festival začne v 9. července a bude probíhat do 13. srpna každý týden ve čtvrtek. Koncerty začínají vždy od 19:00 hodin a jsou pokaždé zdarma.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 344 Článků
Pražačka ročníku '91. Hudba je pro mě vášeň, zábava a práce, která nikdy neomrzí. Hudba a vše kolem ní je přesně to, co mě dělá kompletní. Z 95% mě venku potkáte se sluchátkama na uších, jinak prostě snad ani nefunguju. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.