Kanadští The Dreadnoughts hlásí návrat na pódia

The Dreadnoughts | Zdroj: facebook.com

Zmrtvýchvstání je oblíbené u mnoha kapel, v některých případech si říkáme, ještě, že tomu tak je. U kanadské partičky The Dreadnoughts to platí dvojnásob, 14. ledna navštíví Prahu.

Toto uskupení vzniklo teprve v roce 2006 a je až neuvěřitelné, jak ohromnou základnu fanoušků po celém světě získalo. Po pěti letech spolupráce se kapela na podzim v roce 2011 rozešla. The Dreadnoughts naštěstí vyslyšeli volání fans o návratu, určitě se jim však také zastesklo po klubové a festivalové atmosféře, která je nenapodobitelná. Proto se punkáči z Kanady rozhodli udělat menší evropskou tour, na které navštíví i jednu z jejich nejoblíbenějších destinací – Českou republiku, speciálně pražský klub Rock Café.

Seskupení z Vancouveru mixuje celtic punk, folk a nalezneme zde i prvky polky. Kapela je vyhlášená svou energickou show, kterou vám potvrdí každý, kdo The Dreadnoughts viděl živě. Během koncertu se vystřídá mnoho hudebních nástrojů od punkové klasiky přes housle, harmoniku, až po mandolínu. Jejich popěvky a zvučné texty mají onu skvělou schopnost vrýt se do podvědomí a zůstat tam pěkně dlouho.

Před koncertem vás navnadí plzeňská folkpunková kapela Cheers. Kdo si chce užít pořádnou celtic punkovou akci, neměl by tuto akci vynechat. V kotli ze sebe sice vydáte veškerou energii, ale zase načerpáte úplně jinou a z koncertu budete odcházet unaveni, přesto naprosto spokojeni. Celý tento večírek vyjde nejlevněji na pokladně Rock Café nebo v obchodě Crossphere, a to za 250 korun. V ostatních předprodejích lístek seženete za 270 korun. Na místě bude vstupenka stát 320 korun, ale něco mi říká, že jich na místě moc nebude.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.