Kapelu Čechomor si můžete užít doma i naživo

Čechomor | Foto: cechomor.cz

Letos oslavili Čechomor pětadvacáté výročí své existence. Pro fanoušky si k této příležitosti připravili unikátní DVD a na samém konci tohoto měsíce vyráží na vánoční tour.

Skupina Čechomor si se svými fanoušky během celého roku 2013 připomínala pětadvacet let svého působení, a to jak na tuzemských, tak i na zahraničních vystoupeních. Na některých z nich vystoupili i speciální hosté, jako třeba zpěvačka Lenka Dusilová, kytarista a producent Gerry Leonard nebo japonský zpěvák a multiinstrumentalista Joji Hirota.

K největším událostem letního Kooperativa tour patřil jistě i koncert v Českém Krumlově. V Pivovarské zahradě doprovodili skupinu mnozí hosté a zejména pak Smíchovská komorní filharmonie s Kühnovým smíšeným sborem. Z celého koncertu pořídil Čechomor záznam a nyní se ho chystá před Vánoci představit. Jeden ze zakládajících členů, František Černý, přiznává, že šlo o jeden z nejnáročnějších projektů v historii Čechomoru. ‚‚Za těch 25 let nás na pódiu nikdy nebylo tolik pohromadě! Všichni dohromady jsme si opravdu společně zahráli až odpoledne před koncertem na zkoušce pro televizní kamery. Byl to ovšem neskutečný zážitek slyšet na pódiu některé naše písničky v nových aranžmá.‘‘ Záznam Čechomor 25 – Český Krumlov Live vyjde jak na CD, tak na DVD. ‚‚Ani na chvilku jsme nepochybovali o tom, že to musíme natočit,‘‘ dodává Černý.

Čechomor

Kdo nestihl letní část tour a nespokojí se pouze se záznamem, má šanci vidět kapelu Čechomor ještě na tradičních vánočních koncertech. Pod názvem Vánoční Kooperativa tour navštíví skupina celkem deset českých a moravských měst. Začne již 30. listopadu ve Valašských Kloboukách a po návštěvách Ostravy, Hranic na Moravě, Zlína, Prahy, Prostějova, Brna, Hradce Králové a Červeného Kostelce zakončí tour v Jablonci nad Nisou. Jak slibuje houslista a zpěvák skupiny Karel Holas, letošní vánoční koncerty budou v duchu spíše akustického zvuku. ‚‚Vracíme se trochu proti proudu času a k podstatě samotných písniček.

Jako tradičně bude Čechomor na vánočním tour propagovat činnost organizace Pomocné tlapky: „Projektem Podpořte s námi pomocné tlapky, vyzývá Čechomor již sedm let své fanoušky, aby formou dárcovských SMS přispěli na provoz organizace a umožnili tak výcvik asistenčních psů pro hendikepované osoby,“ upřesňuje artist manager skupiny Čechomor Petr Tolar.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.