Kapely Nebe a Mirai táhnou za jeden provaz

Mirai | Foto: Honza Mareš, MonsterMusic

Dvouhodinový set plný překvapení pro fanoušky chystají Nebe a Mirai. Společná koncertní show dvou sympatických kapel z Moravskoslezského kraje vypukne na podzim. 

Havířovská skupina Nebe má již téměř rok v éteru hit Pláštěnky. Začátkem roku kapela přišla s novým singlem z chystaného třetího alba, které vyjde letos na podzim. Novinka s názvem Zkus na chvíli mi lhát opět potvrzuje, že dvojice Petr Harazin a Štěpán Petrů je právem považována za obrovskou skladatelskou naději české hudební scény. Dva roky po sobě kluci převzali cenu OSA pro Nejúspěšnější mladé autory v oblasti populární hudby. Na jaře Nebe spojili síly s Ewou Farnou a Support Lesbiens a odehráli několik společných koncertů napříč republikou.

Čtěte také: Brněnský koncert skupiny Nebe byla jedna velká párty

To kapela Mirai se do podvědomí posluchačů zapsala před rokem debutovým singlem Dítě robotí, po němž přišla letní skladba Souznění a následoval průlomový hit Cesta z města. Kluci, jejichž domovem je tak trochu Nový Jičín a tak trochu Frýdek-Místek, nedávno představili nový singl Divadlo, jenž oplývá velmi emotivním a silným textem. Skupina vydala na podzim loňského roku debutové EP a nyní pracuje na plnohodnotném albu, které by mělo vyjít ještě letos.

Čtěte také: Mirai a jejich novinka Divadlo na motivy Krásky a zvířete

Obě kapely pochází z hudebně plodné severní Moravy, baví je dělat kvalitní muziku, jejich tvorba se vyznačuje chytlavými melodiemi, silnými texty, energií a emocemi. To vše kapely Nebe a Mirai spojuje a na podzim společně vyrazí na klubové turné s názvem ZAJEDENPROVAZTOUR.CZ 2016.

„S Mirai se známe už hodně dlouho, vlastně od našich kapelních počátků. Když řeknu, že jsme skoro jako jedna velká rodina, tak myslím, že mi dají za pravdu, že nepřeháním. Věci, co Mirai dělají, mě neskutečně baví a jsem jejich obrovský fanoušek. Vlastně jsme s myšlenkou společného turné už nějakou dobu koketovali, ale pořád jsme přemýšleli, jak to uchopit, aby to bavilo nás, diváky a zároveň to bylo něčím jedinečné,“ vysvětluje Petr Harazin, frontman kapely Nebe.

Kytarista Štěpán Petrů dodává: „No, a pak jsme v lednu hráli společný koncert u nás v kraji, a než jsme šli na pódium, tak jsme si řekli, že zkusíme na jeden song vyměnit zpěváky, prohodit repertoár a nakonec odehrát něco společně. Petr si s Mirai sedl parádně a obráceně to taky zafungovalo. Byla to taková hurá akce, ale lidi to bavilo a nás taky.“

„V hlavě se nám hned usadila myšlenka společného turné. Nechceme mít dva běžné koncerty, kdy odehrajeme jeden, pak druhý a je konec. Fanouškům nabídneme jedinečný zážitek, na pódiu se budeme prolínat, doplňovat, všichni musíme jet na dvě stě procent a táhnout za jeden provaz, aby to fungovalo,“ odtajňuje první dramaturgické plány zpěvák Mirai Navrátil.

Zbytek kapely pak dodává: „My se už neskutečně těšíme. Bude to naše první klubové turné a navíc ho pojedeme s nejlepšíma kámošema. Už zkoušíme, je to neskutečná pohoda a hlavně zábava. Tuhle atmosféru přivezeme i do klubů a věříme, že si společně s fanoušky užijeme super mejdan a odehrajeme naše nejlepší koncerty.“

ZAJEDENPROVAZTOUR.CZ 2016 odstartuje 7. října v Litomyšli a skončí 16. prosince ve Vrchlabí. Vstupenky pořídíte v obvyklých předprodejích jednotlivých klubů a lokálních sítích.

ZAJEDENPROVAZTOUR.CZ 2016

07. října         Litomyšl – MC Kotelna
08. října         Nové Město na Moravě – KD
14. října         Zábřeh – KD
15. října         Volyně – Hudební klub Nová
21. října         Vratislavice – KD
22. října         Ústí nad Labem – Doma music pub
28. října         Sušice – Tradiční Kloub
29. října         Sedlčany – Pohoda club
01. listopadu  Brno – Metro music bar
02. listopadu  Olomouc – U-klub
04. listopadu  Děčín – Garage Noir
05. listopadu  Plzeň – Buena Vista
11. listopadu  Valašské Meziříčí – M-klub
12. listopadu  Rychnov nad Kněžnou – Dancepivovar
18. listopadu  Opava – Music club 13
19. listopadu  Zlín – Fénix Music club
16. prosince   Vrchlabí – Zacapa bar


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.