King Krule v Roxy je už téměř vyprodaný

King Krule | Foto: Karli Evans

Jedinečný britský hudebník King Krule v půlce února plánuje výlet do Prahy a je o něj velký zájem, tak zážitek nepromeškejte!

Třiadvacetiletý Archy Ivan Marshall, známý pod jménem King Krule, je všestranný umělec, jehož temné jazzové tóny lákají nejen obyčejné fanoušky, ale i řadu vážených celebrit včetně Beyoncé nebo Franka Oceana. Marshall se hudbě věnuje od roku 2010, kdy ještě fungoval pod jménem Zoo Kid, první EP už ale vydal pod novým jménem.

V roce 2013 přišlo na svět debutové album 6 Feet Beneath the Moon a dostalo se mu spoustu nadšených kritik. Druhé, čerstvé album The Ooz z října, na tom není o nic hůře. Deska se vyškrábala na 23. místo v Official Chart Ranking a získala slušných 8.7 bodů z 10 v celkem 56 hodnoceních.

V hudbě King Krula se spojuje punk jazz s hiphopem, darkwave a triphopem a vzniká tak jeho autentický, tajemný zvuk. Po vystoupení v talk shows Conana O’Briena a Davida Lettermana si vytvořil základnu i v USA, kde zaujal právě i již zmíněné hvězdy. Mezi umělcovy hudební inspirace v začátcích patřili The Pixies a The Libertines.

King Krule se s novou desku The Ooz představí 14. února v pražském klubu Roxy a místo už pomalu dochází. Tak neváhejte a  kupujte vstupenky za 690 Kč + poplatky na GoOut a v sítích TicketPro a Ticketportal.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 195 Článků
Psát o hudbě pro mě je naprosto ideální příležitost, jak se zas o kousek přiblížit k něčemu, co je pro mě zkrátka celý můj život. Těžko si představím cestu autobusem bez sluchátek, týden bez zpívání a největší radost mi udělá, když někoho překvapí, že se v hudbě docela i vyznám.