Klaxons Praze v sobotu zahrají v rámci 3D tour a nejspíš také naposledy

Klaxons | Foto: Kim Jakobsen To

Angličtí new raveři Klaxons se po čtyřech letech vrátili s deskou Love Frequency a v sobotu 22. listopadu ji představí českému publiku v pražském Lucerna Music Baru. Půjde o jejich první samostatný koncert u nás. A dost možná také poslední…

Klaxons jsou zdejšímu publiku bezpochyby známí dost, již jejich prvotina Myths of the Near Future byla nepřehlédnutelná. Od té doby však uběhlo sedm let, Klaxons mezitím vydali druhou desku Surfing the Void a následně se na čtyři roky odmlčeli. Tomu je však konec; o ten se postarali deskou Love Frequency, na které spolupracovaly klubové megahvězdy James Murphy a The Chemical Brothers.

O Klaxons jsme sice dlouho neslyšeli, pánové však nespali, ale pilně pracovali. Nová deska není patetickým pokusem o návrat na hudební výsluní, používáním stejných schémat, jaká se už v minulosti osvědčila. Právě naopak, jde s dobou, která je obzvlášť pro elektronickou hudbu neúprosná, a servíruje nám beaty, na které si s chutí zatančíte. K tomu všemu jedou aktuálně Klaxons průlomové 3D printed tour s nástroji (a třeba také osvětlením) vytištěnými na 3D tiskárně.

klax

Je tomu zhruba měsíc, co se na Twitteru objevila od Klaxons zpráva o posledním turné. Klaxons oznámili, že se to po devíti letech rozhodli zabalit. I proto byste si koncert v pražském Lucerna Music Baru neměli nechat ujít. Lístky jsou ještě stále k dostání, a to za 540 korun + poplatky  v sítích Ticketpro, Ticketportal, Eventim, GoOut.cz a na webu musicbar.cz. Na pokladně LMB je klasicky koupíte bez poplatku.


Napište komentář