Koncem června opanují Lucerna Music Bar kalifornští Eagles of Death Metal

Eagles of Death Metal | Zdroj: oficiální facebook kapely

V rámci světového turné k dosud nevydané desce Zipper Down, která by měla pulty hudebních obchodů zaplavit začátkem října letošního roku, se v Praze představí kalifornští rockeři Eagles of Death Metal. Podzemí pražského Lucerna Music Baru navštíví poslední červnový den a předskakovat jim bude duo z jihoanglického Southamptonu, Dolomite Minor.

První album Eagles of Death Metal (Peace, Love & Death Metal) spatřilo světlo světa v roce 2004, kdy už tehdy veleznámý Josh Homme, vůdčí postavička Queens of the Stone Age, měl na kontě sedm nahrávek (čtyři s Kyuss, tři právě s QOTSA). Ale pojďme zpátky na začátek. S dlouholetým kamarádem ze střední školy, Jesssem Hughesem, se v roce 1998 rozhodli založit kapelu s tím, že Homme tentokrát usedne za bicí a Hughes se ujme zpěvu a hry na kytaru. Eagles of Death Metal debutovali krátce poté na Hommeho The Desert Sessions Volumes 3 & 4. Josh byl však po dlouhou dobu zaneprázdněný dalšími projekty, v největší míře zmíněnými Queens of the Stone Age, kteří v té době zažívali vrchol s albem Song for the Deaf. Právě proto vyšla studiová prvotina až po šesti letech od zrodu formace.

Čtěte také: L7 v Praze ujistily fanoušky, že jim vlak ještě rozhodně neujel

Nenechte se zmást názvem, o death metal se rozhodně nejedná, Eagles hrají zábavný garážový rock. Vždyť  jejich skladby využívala kdejaká americká společnost (především pro televizní reklamy). Další deska Death by Sexy vyšla v dubnu roku 2006 po pouhých osmi dnech nahrávání. To už si Homme naplno uvědomil, že se nejedná o vedlejšák, ale o kapelu, které stojí za to se věnovat. V roce 2008, kdy duo vydalo zatím poslední album, Heart On, se v rozhovoru nechal slyšet: ,,Není to pro mě vedlejší projekt. Jsem ve dvou kapelách. Mám hudební schizofrenii a tohle je jedna z mých osobností. Obě jsou úžasné.”

I když Homme s Eagles of Death Metal koncertuje jen sporadicky, občas se na pódiu přeci jen objeví. Podle dostupných informací je letošní tour součástí, za bicí usedl před dvěma týdny v Paříži či minulou středu v Londýně. Nechme se překvapit, určitě se stojí za to do Vodičkovky 30. června vydat. V obvyklých předprodejích seženete vstupenku za 450 korun + poplatky, na pokladně Lucerna Music Baru klasicky bez něj. V den konání koncertu za lístek zaplatíte 550 korun.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).