Koncert ZAZ je téměř za dveřmi. A vyprodaný

ZAZ | Zdroj: Facebook.com

Již dvakrát triumfovala na Colours of Ostrava a teď vyráží na samostatné turné, s nímž zavítá i do České republiky. Není se tedy čemu divit, že má ZAZ u nás vyprodáno.

V dospívání sbírala ZAZ zkušenosti v Bordeaux, kde chodila na lekce zpěvu a hry na housle, klavír a kytaru. K tomu si prošla napříč bluesovými, jazzovými a latino skupinami. Pak se ale přestěhovala do Paříže, kde pravidelně hrála a zpívala na ulicích Montmartru. Její hvězda se naplno rozzářila v momentě, kdy vydala svůj eponymní debut v roce 2010. Kritiky oceňované album, z něhož vzešel tolik známý hit Je veux, lámalo rekordy prodejnosti a na youtube rychle naskakovala závratná čísla počtu zhlédnutí.

V rámci celosvětového turné k této desce navštívila v roce 2012 i Českou republiku na mezinárodním festivalu Colours of Ostrava. Zde uchvátila publikum svou bezprostředností a také svou hudbou připomínající kombinaci cikánského jazzu, blues, popu a šansonu. Druhé album Recto Verso vydané v minulém roce bylo tolik očekávané a tolik vychvalované, že za něj byla zpěvačka ověnčena ihned po vydání dvojnásobnou platinou ve Francii, zlatem v Německu, Belgii, Polsku a Švýcarsku. Letos si na konto připsala desku Paris.

Pro svou porci francouzského šarmu zabaleného do temperamentní a energické muziky si přijďte k ZAZ do pražského Fora Karlín již tuto sobotu 29. listopadu.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.