Konec ledna bude patřit švédské špičce symfonického metalu

Therion | Zdroj: Facebook.com

Therion si pro Českou republiku připravili hned dva koncertní večery. Představí se koncem ledna v Praze i Ostravě.

Švédští Therion jsou mezi fanoušky symfonického metalu číslo jedna a čeští posluchači si jejich hudbu budou moci poslechnout již koncem tohoto měsíce, kdy si pro česká podia připravili hned dva termíny.

Christofer Johnsson založil Therion v roce 1987 a úspěšně hrají i koncertují dodnes. Na počátku své kariéry jejich styl nebyl takový, jak ho známe dnes. Veškerá tvorba se houpala na vlnách death metalu, ale postupem času zapadli do vod symfonického metalu.

S celkovou atmosférou a hudebním zážitkem vypomůžou i švédští Luciferian Light Orchestra, Imperial Age z Ruska a asijští Ego Fall.

První vystoupení se odehraje v ostravském Klubu Alpha dnes večer. Pražský koncert bude následovat hned o několik dní později, a to 27. 1. v klubu Futurum. Vstupenky jsou k mání v sítích Ticketpro a Ticketportal.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 344 Článků
Pražačka ročníku '91. Hudba je pro mě vášeň, zábava a práce, která nikdy neomrzí. Hudba a vše kolem ní je přesně to, co mě dělá kompletní. Z 95% mě venku potkáte se sluchátkama na uších, jinak prostě snad ani nefunguju. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.