Kosmír zve na multižánrový program včetně Fast Food Orchestra a Hentai Corporation

Buster Shuffle | Zdroj: archiv kapely

Kosmír music festival není sice ten největší festival, ale jeho program rozhodně velký je. Je otevřen mnoha žánrům, a proto se návštěvníci letošního ročníku mohou těšit na Buster Shuffle, Hentai Corporation, Poletíme?, či Fast Food Orchestra.

Hudební festival Kosmír se uskuteční 20. června v obci Val u Dobrušky na Královéhradecku. Sebou přiveze multižánrový program. Ještě před tím, tedy 19. června, mají organizátoři nachystaný pro návštěvníky DJ WarmUP, a to pro všechny zdarma.

Následující den pak jedenáctá hodina dopoledne odpálí Kosmír Music Fest akustická čtveřice Alchymie. Jak bylo řečeno, festival je multižánrový, protože lahodné melodie akustik vystřídá crossover-rap v produkci pardubické formace Věc Makropulos. Dunivé basy rozčísnou následně rock’n’rolové děvy Sour Bitch. Z jiného soudku zvuku kytary bude následovat SkA’N’Daal music ensemble, tedy jak už název napovídá, zástupci stylů ska a reggae. Na tomtéž pódiu zahrají i punkové legendy Volant, kteří momentálně jedou turné ke svým dvacátým narozeninám. Zpět k reggae. Respektive k jeho odnoži rock-reggae, kterou dvacátý červnový podvečer naservírují pražští Ting.

Čtěte také: Poletíme? se zvládli rozparádit i přes prasklé struny

Pořádnou zábavu pak připraví zastánci country a folku, Poletíme?. Zvuk trumpet a hopsačky – to jsou jejich znaky a znaky i následující formace Fast Food Orchestra, která loni v listopadu vydala novou desku s názvem ZEN. Předposledním vystupujícím festivalu budou Hentai Corporation. Ne, je třeba tuhle partu představovat? Ti, co si oblíbili jejich šílenou show, už vědí, co mohou čekat. Nepolíbení si můžou být jisti, že něco podobného ještě neviděli a vlastně ani neslyšeli. O závěr festivalu Kosmír se postará jediná zahraniční kapela Buster Shuffle, která elegantně míchá indie styl se stylem ska.

Pro koho je tedy tento mix žánrů? Zkrátka hlavně pro toho, kdo si chce užít venkovní zábavu s přáteli, pivem a dobrou muzikou. Vstupenky za 250 Kč v předprodeji seženete na stránkách festivalu www. kosmir.net.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.