Kryštof na jaře znovu vyjíždějí do klubů

Kryštof | Foto: Marek Dvořáček

Podzimní klubové turné čítající dvacet vyprodaných koncertů po České republice kapele Kryštof ještě ani neskončilo a už se rozhodla přidat další dvacítku na jaro. Během podzimu formaci vidělo a uvidí okolo 22 tisíc lidí, fanouškům je to ale stále málo.

,,Těší nás, že fanoušci jsou tak nadšení a chtějí nás vidět naživo. Proto jsme se rozhodli jet po menších sálech i na jaře. V létě bude následovat už jen sedm letních Kryštof Kempů pod širým nebem. A pak roční pauza, abychom mohli připravit nové album,” prozradil pro server iDnes.cz frontman Richard Krajčo.

Jarní turné k aktuálnímu albu Inzerát odstartuje 13. února v Ostravě a skončí 28. března v Herálci. Fanoušci zatím znají pouze města, konkrétní kluby budou známy až za čtrnáct dní – 21. listopadu, kdy startují předprodeje vstupenek. Repertoár nabízí především skladby ze zmíněné nové desky. ,,Pro jarní část turné písně mírně obměníme, uvažujeme o čtyřech změnách včetně návratu našeho prvního hitu Lolita, který už jsme několik let na koncertech nehráli,” dodal Krajčo.

Kryštof navíc pokračují v charitativním projektu, který prozatím vynesl závratných 2,7 milionů korun. Záznam z klubového turné je možné si zdarma (či za libovolnou částku) stáhnout na internetu a podpořit tak tento projekt, který je spojen s dražbou soukromého koncertu. Výtěžek poputuje do čtyř nemocnic, jež pečují o děti s rakovinou.

Jarní klubové turné

13. 2. – Ostrava
15. 2. – Prostějov
20. 2. – Praha
22. 2. – Kadaň
27. 2. – České Budějovice
28. 2. – Sušice
1. 3. – Tábor
6. 3. – Kolín
7. 3. – Šumperk
8. 3. – Zlín
13. 3. – Brno
14. 3. – Dolní Benešov
15. 3. – Frýdek Místek
19. 3. – Trutnov
20. 3. – Česká Lípa
21. 3. – Litvínov
26. 3. – Ústí nad Labem
27. 3. – Liberec
28. 3. – Herálec


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).