Legendární animovaní Gorillaz zahrají i v Praze

Gorillaz | Zdroj: 10:15 Entertainment

Věhlasná animovaná skupina Gorillaz se po dlouhých sedmi letech probrala k životu – nejen že vydala nové album, ale také vyráží na rozsáhlé evropské turné. 

Gorillaz patří k největším hudebním legendám jedenadvacátého století. A není to jen proto, že jsou animovaní – hlavní postava skupiny Damon Albarn nasbíral rozsáhlé hudební zkušenosti už ve své první kapele Blur. Ve tvorbě Gorillaz se ale posouvá ještě mnohem dál. Ohraničit jejich hudbu škatulkou alternativní rock je už od počátku dost vágní, neboť Albarn do skladeb rád čím dál tím víc zahrnuje i vlivy elektronických hudebních stylů a hip hopu.

Od počátku roku 2017 vyšlo pět nových písní, které na YouTube zaznamenaly nebývalý úspěch (zejména pak Saturnz Barz (Spirit House) ve formě 360°). 28. dubna pak konečně u Parlophone Records vyšlo album Humanz. V Británii už se několik vystoupení uskutečnilo a tisk si je nemohl vynachválit. V listopadu a prosinci pak proběhne rozsáhlé turné po celé Evropě. 14. listopadu bude koncert v pražské O2 Areně, kde se kromě základní kreslené čtveřice představí i velký Gorillaz Live Band.

Vstupenky budou v prodeji od 5. května v síti Ticketportal.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 243 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky