Legendární Billy Idol vystoupí v červnu v Praze

Billy Idol | Zdroj: facebook.com

Jedna z nejvýznamnějších ikon punkrockové hudby míří do Prahy. Billy Idol vystoupí 21. června v Incheba aréně.

Již přes tři desetiletí si drží Billy Idol svou popularitu po celém světě, a to zejména skvělým propojením syrového punku s popem a rockem 80. let. Letos, v první letní den, přijede tato legenda do Prahy. Billy Idol se stejnojmennou kapelou vystoupí v holešovické Incheba aréně 21. června. Pochopitelně u toho nebude chybět také zpěvákova práva ruka – kytarista Steve Stevens.

Billy Idol založil v roce 1976 čistě punkovou kapelu s názvem Generation X, s níž vydal několik úspěšných alb. Po jejím rozpadu v roce 1981 potkal kytaristu Steva Stevense a základní kámen úspěchu byl na světě. Od té doby nahráli několik veleúspěšných skladeb, jako například Rebel Yell, White Wedding nebo Dancing With My Self. Právě podle poslední zmíněné písně pojmenoval interpret svou autobiografii, která má vyjít letos v říjnu. Stejně tak jako jeho nová deska, jež bude následníkem posledního alba z roku 2005.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.