Legendární King Crimson se zastaví i v Praze

King Crimson | zdroj: walesonline.co.uk

King Crimson, to je bezesporu jedna z nejoriginálnějších hudebních skupin všech dob. V současnosti ji tvoří sedm hudebníků, kteří budou v září koncertovat i v Praze, a to rovnou dvakrát.

Skupina King Crimson vznikla již v roce 1968. Klíčová pro ni vždy byla osobnost Roberta Frippa, virtuózního kytaristy a skladatele, kterému vždy byla těsná i škatulka progresivního rocku a vždy se ve své hudbě pokoušel objevovat nové obzory.

Do současné podoby kapely povolal Fripp hned tři bubeníky. V sestavě nechybí ani špičkoví muzikanti, kteří se podíleli na těch nejvýznamnějších albových počinech, zejména baskytarista Tony Levin, bubeník Pat Mastelotto a hráč na dechové nástroje Mel Collins.

Představení se uskuteční 14. a 15. září v pražském Foru Karlín.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 135 Článků
Kolíňák, *1999. Jednoho dne (snad) guitar hero a autor bestsellerů. Mám rád hlavně prog, RIO, hip-hop, punk, reggae, ska, k-pop, rockovou klasiku i extrémní metal, ale v každém žánru se dá najít něco zajímavého. Co se oblíbených interpretů týče, jsou jich desítky a snad i stovky... David Bowie, Beck Hansen, The Beatles, The Pogues, Days N' Daze, The Specials, The Clash, Mudhoney, The Cure, King Crimson, Peter Hammill, Hüsker Dü, Black Flag, Sonic Youth, Rush, Yes, ELP, Pink Floyd, N.W.A., Melt Banana, Radiohead, Manic Street Preachers, Kyary Pamyu Pamyu, Bob Marley, Peter Tosh...