Legendární King Crimson se zastaví i v Praze

King Crimson | zdroj: walesonline.co.uk

King Crimson, to je bezesporu jedna z nejoriginálnějších hudebních skupin všech dob. V současnosti ji tvoří sedm hudebníků, kteří budou v září koncertovat i v Praze, a to rovnou dvakrát.

Skupina King Crimson vznikla již v roce 1968. Klíčová pro ni vždy byla osobnost Roberta Frippa, virtuózního kytaristy a skladatele, kterému vždy byla těsná i škatulka progresivního rocku a vždy se ve své hudbě pokoušel objevovat nové obzory.

Do současné podoby kapely povolal Fripp hned tři bubeníky. V sestavě nechybí ani špičkoví muzikanti, kteří se podíleli na těch nejvýznamnějších albových počinech, zejména baskytarista Tony Levin, bubeník Pat Mastelotto a hráč na dechové nástroje Mel Collins.

Představení se uskuteční 14. a 15. září v pražském Foru Karlín.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 144 Článků
Kolíňák, *1999. Jednoho dne (snad) guitar hero a autor bestsellerů. Mám rád hlavně prog, RIO, hip-hop, pankoš, reggae, ska, k-pop, rockovou klasiku i extrémní metal (zejména black), ale v každém žánru se dá najít něco zajímavého. Oblíbené interprety nemá smysl jmenovat, jelikož jich mám stovky a další stále přibývají.