Legendární Pixies už za měsíc představí Praze novou desku

Pixies | Zdroj: RollingStone.com

Jedna z nejslavnějších kapel světové scény alternativního rocku, bostonská formace Pixies, se přesně za měsíc ukáže v Praze, a to rovnou s další deskou. Po třech letech si tak čeští fanoušci budou moci opět živě poslechnout jak známé hity proslulé skupiny, tak i nově vydaný materiál.

Pixies k nám dorazí v rámci svého evropského turné k desce Head Carrier, jenž vyšla 30. září. Tu produkoval Tom Dalgety, obsahuje 12 skladeb se soundem od psychedeliky až po surf-rock a mezi kritiky sklidila vesměs pozitivní ohlasy. Jedná se přitom o teprve druhé studiové album od roku 1991, kdy Pixies vydali Trompe le Monde a následně se na téměř 10 let rozpadli.

Celosvětový úspěch ale Pixies zařídily už první dvě desky Surfer Rosa a Doolittle, na nichž se objevily jejich snad nejúspěšnější hity jako Where Is My Mind? či Gouge Away. I na ty se spolu s novým albem mohou návštěvnící koncertu těšit.

Na turné vyjíždí matadoři devadesátkového alternative-rocku už 15. listopadu, kdy navštíví Vídeň. V plné síle ještě navíc s novou baskytaristkou Paz Lenchantin pak zahrají v pražském Foru Karlín hned na další zastávce, a to už 17. listopadu.

Vstupenky je možné zakoupit v sítích TicketPro a GoOut, jejich cena je 1 169 Kč. Na místě budou k pořízení za 1 200 Kč. Akci pořádá agentura D Smack U Promotion.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 294 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.