Letošní Sázavafest nabízí výživný program

Ruslana | Zdroj: undergroundwebworld.org

Sázavafest se za 17 let své existence stal nezpochybnitelnou letní stálicí, se kterou se v českém festivalovém světě zkrátka musí počítat. I letos se můžeme těšit na široký a zajímavý program.

Sázavafest se bude konat mezi 3. a 5. srpnem ve Světlé nad Sázavou. Kromě řádky českých interpretů nabídne i několik zajímavých zahraničních hvězd. V prvé řadě se jedná o zpěváka Thomase Anderse z dnes již legendární skupiny Modern Talking nebo o ukrajinskou zpěvačku a pianistku Ruslanu, která v roce 2004 zvítězila v soutěži Eurovision Song Contest.

Domácích hvězd se objeví také spousta. Vystoupí Vojtěch Dyk se svým B-Side bandem stejně jako písničkář Xindl X či skupina Mandrage, která již měsíce svými hity vládne českému éteru, dojde i na skupinu Čechomor. Z nedaleké Kutné Hory dorazí Rybičky 48 s písničkářem Pekařem, slovenskou pop music zase zastoupí Miro ŽbirkaDara RolinsPeter Nagy nebo Vašo Patejdl. Mladší generaci jistě nadchnou písničkáři VoxelThom ArtwaySebastian stejně jako kapely Slza Atmo music.

Čtěte také: Vyhraj 2 permanentky na Sázavafest a přijeď si užít léto tak, jak se patří

A pro tu nejmladší generaci tu bude Family Fun Zóna, o kterou se svým programem postarají společnosti Disney a Hasbro, jež představí Hvězdné války a Transformers. Navíc bude přítomen velký doubledecker největšího českého hračkářství Hamley’s.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 135 Článků
Kolíňák, *1999. Jednoho dne (snad) guitar hero a autor bestsellerů. Mám rád hlavně prog, RIO, hip-hop, punk, reggae, ska, k-pop, rockovou klasiku i extrémní metal, ale v každém žánru se dá najít něco zajímavého. Co se oblíbených interpretů týče, jsou jich desítky a snad i stovky... David Bowie, Beck Hansen, The Beatles, The Pogues, Days N' Daze, The Specials, The Clash, Mudhoney, The Cure, King Crimson, Peter Hammill, Hüsker Dü, Black Flag, Sonic Youth, Rush, Yes, ELP, Pink Floyd, N.W.A., Melt Banana, Radiohead, Manic Street Preachers, Kyary Pamyu Pamyu, Bob Marley, Peter Tosh...