Listopadové EuroConnections tentokrát ve znamení elektronické melancholie

Cascadeur | Foto: Vincent Idez Franck Esposito

V rámci pravidelných koncertů EuroConnections v Paláci Akropolis přijíždí 21. listopadu do Prahy maskovaný hudebník Cascadeur a producentský perfekcionista Boris Carloff.

Alexandre Longo, známý spíše pod pseudonymem Cascadeur, je francouzským hudebníkem a zpěvákem skrývajícím svou tvář, stejně jako jeho populárnější kolegové Daft Punk, pod upravenou motocyklovou helmou. Ovlivněn studiem jazzu a vážné hudby začal skládat svou intimní elektronickou hudbu již před devíti lety. Průlom ale nastal až s rokem 2008 díky ocenění kulturního týdeníku Les Inrocks a následně vydanému debutovému albu Human Octopus, které vyšlo o tři roky později. V rámci své pražské premiéry ale přiveze i novou srpnovou desku Ghost Surfer, na které hostují mimo jiné i členové indierockové kapely Midlake či belgická sopranistka Anne-Catherine Gillet.

Český zástupce Boris Carloff, multiinstrumentalista a producentský perfekcionista proslavený produkcí domácích kapel jako Sunshine či Kryštof předvede svůj cenou Apollo ověnčený debut The Escapists originálně mísící elektronickou hudbu s jazzem a soulovým zpěvem. Desku, která se letos dočkala i mezinárodní distribuce, natáčel s bubeníkem Doughtem Yowellem (Suzanne Vega) či zpěvákem Ghetto Priesttem (Asian Dub Foundation, Massive Attack).

Koncert proběhne 21. listopadu v pražském Paláci Akropolis. Lístky je možno zakoupit v předprodeji v sítích Ticketpro, Ticketstream a v kavárně Paláce Akropolis za 280 korun + poplatky.


Napište komentář