Lucerna Music Bar oslaví dvě dekády, gratulovat bude i Marina and the Diamonds

Marina and the Diamonds | Zdroj: pořadatel koncertu

Oblíbený pražský klub Lucerna Music Bar oslaví na podzim 20. narozeniny sérií dvaceti koncertů. Prvním zveřejněným gratulantem je velšská zpěvačka Marina and the Diamonds, která do Vodičkovy ulice zavítá 11. prosince v rámci Neon Nature Tour k nové desce Froot.

Lucerna Music Bar bude své dvacetiny slavit od září do prosince. „Rádi bychom kulatiny s našimi návštěvníky pořádně oslavili, a proto jsme připravili sérii dvaceti narozeninových koncertů, v rámci které se v Lucerna Music Baru představí zahraniční i domácí umělci. Máme radost, že klapnul koncert Marina and the Diamonds, která je v současnosti na vrcholu kariéry a jejíž nová deska Froot zaznamenala nadšené ohlasy,“ představuje za klub narozeninový plán Jaromír Telenský. „Další koncerty výroční série odhalíme postupně v průběhu několika týdnů a pro návštěvníky chystáme i narozeninové specialitky,“ doplňuje.

Marina and the Diamonds je pseudonymem velšské zpěvačky a skladatelky s řeckými kořeny Mariny Lambrini Diamandis. Ta se muzice intenzivně věnuje už od malička; účinkovala v pěveckých sborech a později dokonce studovala hudbu na University of East London. Sama se naučila skládat, hrát na piano, produkovat a nahrávat si demosnímky. Své první EP v DIY duchu vydala v roce 2007 prostřednictvím Myspace profilu. Zlom nastal o dva roky později, když se umístila na druhém místě v anketě BBC Sound of 2010. V roce 2010 vydala debutovou nahrávku The Family Jewels, jež se v britském žebříčku prodejnosti vyšplhala na krásné 5. místo. Druhá deska, Electra Heart (2012), se dokonce uhnízdila na samotném vrcholu. Letos v březnu vydala Marina třetí album Froot, které zaznamenalo obrovský úspěch i na americkém trhu.

Zpěvačka, kterou jsme v Čechách mohli vidět v roce 2012 jako předskokanku Coldplay, sama sebe popisuje jako indie umělkyni s popovými cíli. Přiznává, že v mládí brala inspiraci od rozličných interpretů – Dolly Parton, Enyi nebo George Michaela, ale třeba také Spice Girls či S Club 7, později pak přesedlala k PJ Harvey a The Distillers. V její muzice se mísí prvky new wave, elektroniky, popu a rocku, přičemž nejčastěji bývá zařazovaná do škatulky electropop. Její zatím asi největší hit Primadonna koloval tuzemskými rádii pěkně dlouhou dobu. Nejen ten si můžete poslechnout naživo 11. prosince. Předprodej vstupenek bude zahájen 10. července v 11 hodin. Vstupenky za 790 korun (+ poplatky) budou k dostání v předprodejních sítích GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal a Eventim. Na pokladně Lucerna Music Baru je klasicky seženete bez poplatku.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).