Málem Králem vystoupí poprvé v Praze

Málem Králem | Zdroj: facebook.com

Kapela Málem Králem, za níž stojí Filip Sázavský a Martin Chobot, dříve vystupující pod názvem eFeM, zahraje pod novým jménem poprvé v Praze. Koncert se uskuteční 8. června v prostorách lodi Cargo Gallery, která aktuálně kotví na pražské Náplavce.

Dvojice muzikantů zároveň představí svůj nový titulní singl Málem Králem, s nímž navazuje na již vydaný první singl Fronta na zázraky a studiové album Kolem nás ještě z dob eFeM.

„Máme radost, že náš první pražský koncert pod novým názvem Málem Králem bude v tak unikátním prostoru, jako je Cargo Gallery na Náplavce. K singlu Málem Králem už intenzivně chystáme videoklip a zahrajeme další nové písničky, které již také připravujeme ve studiu,” uvádí zpěvák Filip Sázavský.

Radikální změnou prošel pouze název, hudebně však duo nadále staví na českých textech a vychází z folkové a písničkářské tvorby s dávkou popu či rocku. Hravější název zvolila skupina kvůli zapamatovatelnosti.

„eFeM nám připadalo jako pracovní název, chtěli jsme něco ryze českého a málem králem je spojení, které zná v podstatě každý. Navíc je nám sympatická ta trocha sebeironie, která je v názvu obsažená,“ vysvětluje přejmenování Martin Chobot.

Výjimečný koncertní večer inspirativních mladých autorských hudebníků odstartuje talentovaná mladá slovenská zpěvačka a písničkářka Mirka Miškechová, která na sebe upoutala pozornost především díky společnému singlu s Xindlem X, Cudzinka v tvojej zemi.


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.