Manic Street Preachers se vrací do Prahy

Manic Street Preachers | Zdroj: facebook.com

Manic Street Preachers se po dvou letech vrací do České republiky. Ve velkém sále pražské Lucerny 14. května představí svou poslední desku i osvědčené hity.

Tato velšská rocková kapela vznikla v roce 1986 a dodnes hraje v téměř originálním seskupení. V roce 1995, po vydání desky The Holy Bible, zmizel neznámo kam Richard James Edward, o kterém nikdo neví, zda je stále živ, či kde se nachází. Kapela během své kariéry natočila jedenáct desek a získala různá ocenění, v roce 1998 časopis Q ohodnotil Manic Street Preachers jako nejlepší současnou kapelu na světě. Duet s Ninou Persson a její kapelou The Cardigans získal za skladbu Your Love Alone Is Not Enough ocenění nejlepší písně roku 2007.

Kapela v České republice vystoupila v roce 2002 a 2012 v Praze a taktéž si zahrála na festivalu Trutnov v roce 2010. Lístky na koncert Manics seženete za jednotnou cenu 990 korun v síti Ticketpro.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.