Metallica v Praze zahraje s norskými Kvelertak již počátkem dubna

Metallica | Zdroj: metalinjection.net

Metallica patří bezpochyby k největším legendám metalové hudby všech dob. Funguje již od roku 1981, její činnost však (naštěstí) zdaleka nepřestává. Na jaře si je budou moci poslechnout i čeští fanoušci.

Metallica patří k nejzásadnějším a nejvlivnějším kapelám všech dob. Svými deskami Kill ‘Em All a zejména Master of Puppets položila základy celého thrash metalu a dohromady se jejích desek prodalo přes 110 milionů. Od září 2017 až do letošního června probíhá dlouhé turné Worldwired Tour, během něhož se 2. dubna zastaví i v pražské O2 areně. Vstupenky jsou již bohužel vyprodané.

Jako předkapela jim poslouží norští Kvelertak, kteří však oproti Metallice mají blíže k black metalu (ale zároveň i punku, čímž je jejich hudba velmi osobitá).


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 129 Článků
Kolíňák, *1999. Jednoho dne (snad) guitar hero a autor bestsellerů. Mám rád hlavně prog, RIO, hip-hop, punk, reggae, ska, k-pop, rockovou klasiku i extrémní metal, ale v každém žánru se dá najít něco zajímavého. Co se oblíbených interpretů týče, jsou jich desítky a snad i stovky... David Bowie, Beck Hansen, The Beatles, The Pogues, Days N' Daze, The Specials, The Clash, Mudhoney, The Cure, King Crimson, Peter Hammill, Hüsker Dü, Black Flag, Sonic Youth, Rush, Yes, ELP, Pink Floyd, N.W.A., Melt Banana, Radiohead, Manic Street Preachers, Kyary Pamyu Pamyu, Bob Marley, Peter Tosh...