Metalový trojkoncert v adventu – Nightwish, Amorphis a Arch Enemy v jeden večer!

Amorphis | zdroj: facebook.com

Skandinávie vypravuje své metalové stars, jedinečný zážitek můžete získat už 7. prosince v Praze!

Dvě finské kapely a jedna ze Švédska, ovšem ani o jedné není nutno dlouze vyprávět, žádná z nich netvoří objev loňského roku, nýbrž jejich kvality jsou prověřeny a vypilovávány mnoha léty praxe.

Možná nejznámější jsou Nightwish. Minulo období více a méně oblíbených zpěvaček, nastala éra Floor Jansen. První společné album je na světě a jmenuje se Endless Forms Most Beautiful. V této desce lze nalézt letitou tradici a rukopis nadaného hlavního skladatele a klávesáka, jímž je Tuomas Holopainen, s elánem a širokými hlasovými možnostmi nové zpěvačky. Výsledek, jak jej znáte z nahrávky, bude určitě lepší si ověřit live.

https://www.youtube.com/watch?v=VUb1p8fm7Ag

Dalšími Finy, kteří se onoho večera představí, jsou Amorphis. Také nepatří mezi žádné nováčky, naopak, jsou hudebně velmi plodní a mají na kontě již dvanáct alb! Poslední, s názvem Under the Red Cloud, si zachovává klasickou formu této kapele vlastní, písně propojuje jedno téma, autorem textu je opět Pekka Kainulainen. Obsahuje, ostatně jako vždy, temné části dead metalu i baladické pasáže. Naposledy se Praze představili v klubu Rock Café. Jak jim bude slušet velká Tip Sport Arena?

Posledním článkem večera jsou sousedi výše uvedených, ze Švédska přijíždějící Arch Enemy. Jejich poslední a velmi úspěšná deska s názvem War Eternal není však jediným důvodem velkého turné, kapela totiž letos slaví dvacáté výročí. Nálož pořádně tvrdého melodického death metalu tak bude ještě o to větší! V kapele teprve rok působící zpěvačka Alissa White-Gluz na to rozhodně má!

Takže je jasné, že žádný pořádný metalista si takovou akci nemůže nechat ujít. To znamená přijít 7. prosince do Tip Sport Arény v Praze. Vstupenky, pokud je tedy náhodou ještě nemáte, lze pořídit v sítích TicketPortal, TicketPro a TicketArt, a to od 790 korun.


Napište komentář

Barbora Hájková
O Barbora Hájková 118 Článků
Pocházím ze Slezska a miluju hudbu! Mám absolvovanou ZUŠ v oboru klavír, ovšem neumím než interpretovat cizí tvorbu, a to ještě s notami před nosem. O to víc obdivuji opravdové muzikanty a tento server mi umožňuje bližší pohled do jejich světa, o který se chci podělit. Do Prahy jsem se vydala studovat práva a objevila tanec, který se mi stal dalším velkým koníčkem a dále rozšiřuje mé hudební obzory.