Mistr filmových hitů Ennio Morricone míří do Prahy

Ennio Morricone | Zdroj: facebook.com

Legendární skladby, které při sledování filmů podbarvených uměním italského skladatele vyvolávají husí kůži, budete mít možnost slyšet sami. Dne 9. února vystoupí Ennio Morricone na exkluzivním koncertě v pražské O2 areně.

Italský hudební skladatel Ennio Morricone je veřejnosti znám především díky své filmové hudbě. Jeho skladby byly použity ve více než 500 filmech a televizních seriálech. Nejvíce se vryl do paměti díky muzice složené k westernům, kterých bylo pouhých 30, avšak i přesto patří k těm nejznámějším. Kdyby se měly určovat nejznámější melodie, s největší pravděpodobností by to byly tyto: Man With a Harmonica z filmu Tenkrát na západě, hudba k filmu Hodný, zlý a ošklivý a skladba Chi Mai ze snímku Profesionál.

Tomuto světoznámému skladateli se klaní hvězdy Hollywoodu i špičky evropské kinematografie. Přes svůj vysoký věk je Ennio Morricone stále plný energie. Po koncertech v Los Angeles, Moskvě, Kyjevě, Santiagu de Chile přijede jeden oddirigovat také do České republiky. V O2 areně bude vést symfonický orchestr, který bude doplněn o pěvecké sólisty.

Ennio Morricone se může pochlubit spoustou zasloužených ocenění, mezi něž patří i soška Oscara za celoživotní dílo, kterou získal v roce 2007. Tento charismatický skladatel dokazuje svou mnohostrannost slovy: ,,Nejsem spojen pouze s jedním žánrem. Mám rád změnu, takže nehrozí, že bych se nudil.” Kromě snímků o kovbojích doprovodil žánry, jakými jsou psychologická dramata či horory. ,,Nejdůležitější pro mne vždy byla metoda, přesnost a samozřejmě láska, tím jsem se vždy řídil,” řekl skladatel.

Na speciálním koncertě, který se uskuteční 9. února 2014 ve 20 hodin v pražské O2 areně, zazní všechny filmové hity od spaghetti westernů po novější skladby z Tarantinových snímků Nespoutaný Django či Hanebný pancharti. Všichni se můžeme těšit na neuvěřitelný zážitek. Ceny lístků jsou rozděleny podle místa na sezení a pohybují se od 1090 do 4990 korun.


Napište komentář

Jaroslav Štěrba
O Jaroslav Štěrba 49 Článků
Jsem člověk, který má rád hudbu z jakékoliv stránky. Ale moje srdce táhne k elektronické hudbě, a to především k house. Prozatím jsem studentem České zemědělské univerzity. Nyní studuji inženýrský obor - Udržitelný rozvoj biosféry. Mezi mé koníčky patří Djing, hudba, tanec, kamarádi, volejbal, plavání.