Na český festival do Rumunska? Banátský expres hlásí vyprodáno

Festival Banát 2018 | Foto: Ivo Dokoupil, Festival Banát

Český festival Banát, který se každoročně koná v Rumunsku, se těší čím dál větší oblibě. Na letošním ročníku vystoupí například Prago Union, Never Sol, Tomáš Sedláček a mnoho dalších. Speciální vlakový expres, který cestu plnou zážitků začíná na pražském Smíchovském nádraží je, stejně jako každý rok, vyprodaný.

Vše vypukne již 20. srpna v 17 hodin, kdy banátský expres opustí Prahu a vyjede vstříc dobrodružstvím s 1 200 pasažéry. Letošní souprava, která poveze návštěvníky i účinkující do rumunského Eibenthalu, je unikátní a zapíše se do železniční historie. Osmnácti vozová souprava, kterou potáhnou hned tři lokomotivy typu “Brejlovec“, doveze pasažéry do rumunské Oršavy, odkud se návštěvníci na festival dostanou pomocí lodí a autobusů.

Čtěte také: Grape Festival 2019 ovládli The Kooks a Chvrches. Závěrem ale hrálo hlavní roli nepřívětivé počasí

V české vesnici Eibenthal jsou pak pro fanoušky připraveny čtyři dny plné zábavy, 111 vystoupení nejrůznějšího rázu, a to vše na pěti různých místech festivalu.

Každým rokem se nám ozývá čím dál více vystupujících, kteří respektují myšlenku Banátu a rádi by bez nároku na honorář tuto akci podpořili,” potvrzuje zájem kapel hudební producent Ondřej Ježek, který spolupracuje na festivalové dramaturgii.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Ariana Grande v deseti číslech

Letos se návštěvníci mohou těšit například na Prago Union, Zrní, Pio Squad, Never Sol nebo Vasilův rubáš, který k festivalu dnes patří již stejně neodmyslitelně jako vlakový speciál. Pro fanoušky je připraveno vystoupení 35 kapel, přednášky, besedy, projekce dokumentů a filmů a divadelní představení. Za zmínku určitě stojí například přednáška Ladislava Zibury, který se s publikem opět podělí o zážitky z jeho cest, Tomáš Sedláček osobně představí jeho Ekonomii dobra a zla a Anna Marešová přiblíží svět designu.

Tenhle jedinečný festival vypukne ve středu 21. srpna a potrvá až do neděle 25. srpna. Ačkoliv je vlakový expres vyprodán, zbývá ještě posledních pár vstupenek na dopravu autobusem.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.