Nano Illusions zvou do Jazz Docku na křest prvotiny

Nano Illusions | Zdroj: facebook.com

Špatných zpráv ze světa i z domova se to v poslední době jenom hemží, my přicházíme s jednou velmi příjemnou. Pražská multi-žánrová čtveřice Nano Illusions zdárně doputovala ke své první dlouhohrající desce a bude se křtít. Už brzy!

Mladá sympatická kapela Nano Illusions, kterou kromě neutuchajícího hudebního nadšení stmeluje především postava charismatické zpěvačky Marty Kloučkové, je v očekávání radostné události. Čtyřletou pouť skupina hrdě završuje vydáním svého prvního LP s názvem Krajiny stíny. Čerstvě upečená studiovka je sice její prvotinou, zdaleka ne však debutem. Za pouhých pár let existence se Nano Illusions stačili zanést do povědomí české hudební scény pěkně hluboko. Dopomohl jim k tomu originální sound, citlivě kombinující prvky jazzu, soulu i elektroniky, série vydařených koncertů a hodně fan friendly přístup. Na osobitosti repertoáru má zásluhu především tvůrčí pero všestranné Marty, která kromě toho, že sebevědomě ovládá mikrofon, zastává i post autora textů a části hudebního materiálu. Výrazný otisk její ženské ruky je přitom dokonale vyvážen neméně významným přispěním ostatních členů kapely, kterými jsou pro změnu samí pánové – kytarista Antonín Dlapa, klavírista Honza Aleš, baskytarista Ondra Hauser a bubeník Marek Antoňů.

Na albu Krajiny stíny, jehož nahrávání probíhalo ve studiích MHS a Faust Records, Nano Illusions zvěčnili devět prověřených písniček, které vznikaly v průběhu posledních tří let, a o jejichž mixování a mastering do výsledné podoby se postaral Karel Štulo. Velké díky patří dále grafičce Petře Žďárské, která Krajiny Stíny pro kapelu tématicky přebalila. Jako předkrm před slavnostním vypuštěním desky můžete ochutnat již nyní třeba skladbu Modrou nocí, která byla v tomto týdnu mimochodem zařazena do tradičního pořadu Startér Radia Wave. Pokud vás zaujme, neváhejte a podpořte ji hlasováním přímo na stránkách relace, není nic snadnějšího.

Na křtinách prvorozeného alba, které proběhnou v ideálním prostředí pražského klubu Jazz Docku již 16. března, Nano Illusions podpoří milý host, zpěvačka Patricie. Pro tento večer vystoupí v duu s kytaristou Jakubem Juránkem a představí svou aktuální desku Iris, která je jejím v pořadí druhým studiovým počinem. Křest alba Krajiny Stíny si určitě nenechte ujít. Budou se rozdávat úsměvy, dobrá nálada a hlavně se bude hrát spousta dobré muziky… a té není nikdy dost. Takže tam!

Krajiny Stíny
Přebal desky Krajiny Stíny

Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.