Narozeniny klubu Roxy BE TWENTY ONE odstartují Engine Earz Experiment

Engine Earz Experiment | Zdroj: facebook.com

Týdenní narozeninová akce pražského klubu Roxy začíná v pondělí 21. října a hned na úvod nás čekají velmi zajímavá jména. Engine Earz Experiment (UK) za doprovodu vokalistky Jenny G (UK) spolu se špičkou české elektronické scény v podání Rido a Deadly Viperz slibují hutný hudební zážitek.

Již v některé z minulých pozvánek jsme avizovali koncert v rámci narozenin klubu Roxy BE TWENTY ONE a dnes tomu nebude jinak. Po Andym C a Culture Shock se jedná o dalším zvučné jméno britské taneční scény – Engine Earz Experiment & Jenna G. Za tímto seskupením se skrývá především postava rodáka z anglického Readingu, DJ a producenta Prash Mistryho, který si, jak už napovídá název projektu, libuje v experimentech a spojeních napříč žánry. Tito hudebníci využívají dubstepu a bass music jako podklad pro tvoření mnohem komplexnějších děl zahrnujících například, byť nejen, prvky world music či alternativního rocku. Sami o sobě říkají, že využívají dubstep jako spojnici mezi typy hudby, jejichž příběhy chtějí vyprávět. Ne nadarmo byli jednou z prvních live dubstepových kapel, které se dočkaly celosvětového uznání. Jako dostatečná vizitka jejich kvalit pak také jistě poslouží výčet jmen umělců, jimž dělali předskokany, ať už se jedná o Mikea Skinnera z The Streets, Trickyho nebo nekorunovaného monarchu dnešní elektronické hudby Dipla. 

Engine Earz Experiment přijímají označení Massive Attack nové generace s úctou, ale nenechají se jím rušit od své bouřlivé show velmi podobné Enter Shikari, s nimiž jeli v roce 2012 evropské turné. V Praze je bude doprovázet Jenny G, která je známá především spoluprací s šílenstvím posedlými britskými producenty Chase&Status či DJ Die. Support obstará bezpochyby nejúspěšnější český producent Rido, jehož EP Faith vydané na labelu Metalheadz okupuje žebříček Beatport TOP 5, a tudíž z něj dělá jednoho z nejvíc fresh producentů dneška. Dále vystoupí energická dvojka Deadly Viperz, jejichž mixy se točí především okolo bpm 130, a talentovaný DJ Hlava. 

Vstupenky na pondělní hudební večírek v Roxy je možno zakoupit v síti Ticketportal za 200 korun + poplatky, nebo přímo v kavárně NoD bez poplatků. Každopádně 21. října dorazte, je na co se těšit!

 


Napište komentář