Nejen Lucerna si vzpomene na Michala Tučného

Bude tomu již dvacet let, kdy k nebeským branám odešel zpěvák, muzikant a vynikající člověk Michal Tučný. Ve Velkém sále Lucerny v Praze se proto uskuteční vzpomínkový koncert.

Nekorunovaný král české country, Michal Tučný, jež prošel během téměř třicetileté hudební kariéry skupinami Rangers, Grennhorns/Zelenáči, Fešáci, aby nakonec zakotvil u svých Tučňáků, a jehož písně doslova zlidověly, zemřel 10. března 1995.

V tu chvíli jeho písně osiřely, ale skoro s jistotou se dá říci, že na ně dojde u každého táboráku, stále znějí v éterech některých rádií a najdeme je dokonce i ve školních učebnicích.

Od roku 1998 se jeho písní ujali jeho fanoušci, kteří se rok co rok scházeli v jeho milovaných Hošticích u Volyně, aby si je zde s Michalovými přáteli a kolegy zazpívali.

Vzpomínka na Posledního kovboje, která je velmi významná, zaslouží i speciální místo, a proto se roku 2015 bude na Michala Tučného vzpomínat v pražské Lucerně. Už 16. dubna zazní ve Velkém sále ty největší hity v podání nejvýznamnějších osobností tuzemské hudební scény.

Zavzpomínat s fanoušky přijdou například Ondřej Hejma, Wabi Daněk, Richard Tesařík, Harlej, Tomáš Linka, Míša Tučná, Allan Mikušek, Schovanky s Věrou Kočišovou (Tučňáci), Vít Starý a Matyas Vorda (Mandrage), Vašek Bláha (Divokej Bill), Vlčnovské Bůdové umělkyně, Ruda Prušák a mnoho dalších. Vzpomínkový koncert moderuje Aleš Háma za doprovodu kapely Blueground.

Nezapomeňte tedy, že galakoncert k dvacátému výročí úmrtí Michala Tučného začíná ve čtvrtek 16. dubna v Lucerně už v 19 hodin. A vstupenky na něj zakoupíte v pokladně Lucerny, či v síti Ticketpro a Ticketstream.


Napište komentář

vlastimil.blazek
O vlastimil.blazek 137 Článků
Studoval SZeŠ v Březnici, po vojně se věnoval práci v zahraničí, poté začal psát jako řadový redaktor. Několik úspěchů ho dovedlo až na post šéfredaktora nejmenovaného magazínu. Po neshodách v něm zakládá Monstermusic.cz, v srpnu 2013 spouští zkušební verzi, která se osvědčuje...