Nine Inch Nails vyráží na evropské turné. V červnu zahrají v Praze

Nine Inch Nails | Zdroj: facebook.com

Americká formace, v jejímž čele stojí zpěvák Trent Reznor, se vydává na evropské turné, aby představila studiovou novinku Hesitation Marks. V České republice vystoupí již počtvrté, a to v pražské O2 areně dne 20. června 2014.

Nine Inch Nails za 25 let své existence zabrouzdali do mnoha žánrů, proto je těžké je zařadit. Kapela, jejímž jediným oficiálním členem je zpěvák, skladatel, producent a multiinstrumentalista Trent Reznor, vznikla v roce 1988 v Clevelandu. Reznor oproti jiným industriálním umělcům píše melodické, klasicky strukturované skladby, kde jsou tím nejhlavnějším texty (má však i spoustu čistě instrumentálních skladeb), které se většinou týkají temných lidských stránek. Hudební veřejnosti zároveň předkládá žánry industrial, synthpop či electro v podobě, která je pro všechny přijatelná. Trent se stal opravdovou osobností a sex symbolem nejenom devadesátých let.

Už je to pět let, co Nine Inch Nails vydali studiovou nahrávku. Jednalo se o album The Slip, které skupina stihla natočit a vydat za pouhé tři týdny. Letos v září jsme se dočkali jejího nástupce – desku Hesitation Marks začali NIN natáčet již v minulém roce a zařadili na ni celkem čtrnáct písní. Za pilotní singl byla vybrána skladba Came Back Haunted.

Nine Inch Nails jsou mnohými považováni za průkopníky v hudebním průmyslu a opravdu znatelnou měrou se podíleli na vývoji elektronické hudby. Jejich nahrávky, mezi nimiž zmíníme platinou ověnčené tituly jako Pretty Hate Machine (1989) Broken (1992), The Downward Spiral (1994) a With Teeth (2005), patří mezi revoluční produkce. Skupina prodala více než 30 milionů alb po celém světě a vydala velký počet singlů – nejznámější z nich jsou The Hand That Feeds, Only, Every Day Is Exactly the Same či Survivalism.

Předprodej na červnový koncert Nine Inch Nails v O2 areně bude zahájen 29. listopadu v 8 hodin. Vstupenky bude možné koupit ve sběrnách Sazka za cenu 1090 – 1590 korun.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).