Nouvelle Vague zastoupí francouzskou kulturu na Planet Connection

Nouvelle Vague | Foto: Angel Ceballos

Projekt Planet Connection každoročně představuje moderní i tradiční kulturu vybrané země. Letos vás naláká už 28. února do Paláce Akropolis na úchvatné ikony současné francouzské hudby, Nouvelle Vague, jejichž koncert doplní promítání zajímavých dokumentů a diapozitivů, besedy s cestovateli, výstava fotografií, ochutnávka místního jídla a další ukázky kulturních plodů Francie.

Nouvelle Vague je francouzská kapela, jejíž jádro tvoří skladatelé Marc Collin a Olivier Libaux. Jejich hudba se nese v duchu obrození francouzského šansonu, bossa novy a nové vlny 60. let, podle které si zvolili právě název Nouvelle Vague. Jméno kapely je takovou slovní hříčkou, protože bossa nova znamená v portugalském překladu právě novou vlnu.

Kapela existuje od roku 2003 a za dobu svého působení elegantně a nenásilně vplula do povědomí celoevropského publika svou originální hudbou a líbivými covery starých a známých písní. Mezi nejpopulárnější songy patří nepochybně Blue Monday, Ever Fallen In Love nebo Dance With Me. Nouvelle Vague se ladně pohybuje mezi moderní a tradiční francouzskou muzikou, což je pravděpodobně důvodem jejich účasti na Planet Connection, který je pořádán od roku 2008.

K členům tohoto hudebního uskupení patří mnoho francouzských umělců, jako jsou Anaïs Croze, Camille Dalmais, Phoebe Killdeer, Mélanie Pain či Marina Céleste. Nenechte si ujít začátek předprodeje v síti Ticketportal a přijďte do Akropole za tóny sladké Francie.


Napište komentář

Magdaléna Simonová
O Magdaléna Simonová 44 Článků
Mám ráda hudbu, koncerty, večírky a vše kolem. Studuju Sociologii a sociální politiku, hraju na saxofon a miluju jazz a elektro... jo a taky píšu o jídle.