O luxusní hip-hopovou session se postará ScHoolboy Q

ScHoolboy Q | zdroj: microphonebully.com

Příznivci hip-hopu by měli zaměřit pozornost na aktuální program pražského klubu Roxy. Už 14. května zde vystoupí jedna z největších hvězd současné scény, rapper ScHoolboy Q.

Vystoupat na žebříčku hvězd rychle nahoru pomohl ScHoolboyovi, vlastním jménem Quincy Matthew Hanleymu, kolega Kendrick Lamar a nezávislý label Top Dawg Entertainment v době, kdy vyrukoval s mixtapem Schoolboy Turned Hustla. Tenkrát se psal rok 2008 a nebylo to vůbec dlouho poté, co podobně jako už mnoho hip-hopových hvězd před ním opustil gang, odložil svoji původní kariéru drogového dealera a vydal se na hudební dráhu. Jó, mít záživnou minulost, je pro áčkového rappera téměř povinná výbava a pokud jde o Hanleyho, věřte, že má hodně, co vyprávět.

Od té doby, co ScHoolboy brázdil ulice L.A. s kvérem v ruce už nicméně uplynula nějaká ta řádka let. Během ní mu přibyly na kontě tři studiové desky, vyzkoušel si kolaboraci s hip-hopovými esy, jako je ASAP Rocky či Mac Mailler, anebo koprodukci alba The Heist od Macklemore a Ryana Lewise, která mu vynesla nominaci na Grammy. Jeho diskografie je plná temného gangsta rapu a drogové tematiky. Nejinak je tomu na aktuálním albu s názvem Oxymoron. To má být přímo kronikou narkopříběhů a gansgsta rapu, mapující zejména historii notoricky známého pouličního gangu Crips od roku 1969 až po současnost.

ScHoolboy na novou desku, kterou doprovázelo vydání čtyř oficiálních singlů (Collard Creens feat. Kendrick Lamar, Man of the Year, Break the Bank a Yay Yay) nešetří chvalozpěvy. Tvrdí sebejistě, že jde o nejlepší věc, kterou kdy natočil a hrdě s ní vyrazil na turné. Vřele byla každopádně přijata i kritikou. Americká média označila Oxymoron za rapovou operu a suverénně ji řadí mezi nejlepší nahrávky počátku roku 2014. Na tom už asi něco bude. Posoudit kvality kalifornského hip-hopového objevu již brzy budete moci sami. ScHoolboy Q už 14. května  dorazí do pražského klubu Roxy. Coby jeho předskokan se představí mladá naděje ze stáje TDE, Isaiah Rashad. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji prostřednictvím sítě Ticketpro za 495 korun. Koncert si rozhodně nenechte ujít, bude to velká událost.


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.