Okořský festival opět láká velkými jmény

Již pošestnácté se pod okořskou zříceninou uskuteční tradiční hudební festival. Jako obvykle je zaměřený na domácí scénu a slibuje velká jména.

Festival pod pradávným hradem se uskuteční 20. srpna. Vstupenky budou v předprodeji od 1. června. Není zatím známý kompletní seznam účinkujících, definitivní jsou ale již tři velká jména.

Prvním z nich je Ewa Farna, česko-polská zpěvačka, která je asi nejslavnější ve své generaci. Už od svých začátků ve třinácti letech (s obrovským hitem Měls mě vůbec rád) platí za velkou hvězdu na domácí hudební scéně.

Na Okoři se můžeme těšit rovněž na kapelu Jelen, která se proslavila zejména seriálovým duetem s Janou Kirschner Co bylo dál?podle jediné písně je však nelze objektivně hodnotit. Hrají tzv. roots music, která vychází z akustické (a písničkové) podoby hudby.

Třetím jménem je Jaroslav Uhlíř, známý zejména jako autor hudby pro děti, na které dlouhá léta pracoval společně s renesančním umělcem Zdeňkem Svěrákem. Má za sebou autorství nespočtu známých písniček, které se objevily v desítkách filmů a pohádek. Mimo to je skvělým klavíristou a sympatickým, civilním zpěvákem.

Už teď je jisté, že dnes již klasický hudební festival fanoušky dobré hudby v žádném případě nezklame.

 


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 243 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky