Opeth představí nové album již tuto středu v Roxy

Opeth | Zdroj: opeth.com

Švédští progresivci Opeth vyrazili na turné, na němž představují aktuální album Pale Communion.  Na spanilé jízdě Evropu neminou ani Prahu. Již tuto středu 29. října vystoupí v pražském klubu Roxy.

Mistři atmosférické progrese Opeth jsou již dvacet let stálicí metalové scény. Za dobu své existence kapela zaznamenala značný žánrový přerod od klasického death metalu, až k současnému prog-rockovému zvuku, v němž po growlingu a dalších metalových postupech není ani památky. Opeth mají na svém kontě bohatou diskografii.  Současné směřování kapely je patrné už z předchozích dvou studiovek Heritage a Watershed. Z nastoupeného trendu neuhýbá ani aktuální album Pale Communion, které vyšlo letos v srpnu a je v pořadí jedenácté.

Pětičlenná stockholmská formace pod vedením sympatického Mikaela Åkerfeldta se vrací do Prahy téměř po třech letech. Naposledy vystoupili v pražské MeetFactory. Už tenkrát bylo jasné, že se Opeth definitivně odpoutávají od svého původního death metalového já, i přesto diváky nadchli průřezovým setem, představujícím to nejlepší z jejich tvorby. Opeth jsou nesmírní profíci a na koncertech vždy oplývající skvělou stage performance. Můžeme se tedy i tentokrát s klidným srdcem těšit na to, jak jim bude prostor klubu Roxy slušet. O tom, že se Opeth nebojí experimentovat a překračovat hranice žánru, svědčí i výběr předkapely. Na evropské šňůře bude Opeth sekundovat neotřelý post-metalový projekt Alcest z Francie. Vstupenky jsou dispozici v síti Ticketpro za cenu 655 korun, nebo přímo přes pořádající agenturu Obscure promotion.


Napište komentář