Orchestr Glenna Millera chystá tour po České republice

Glenn Miller Orchestr | Zdroj: www.glenn-miller-orchestra.de

Jeden z nejslavnějších světových orchestrů představí svou rozpalující show na tuzemském turné, jež bude probíhat od 5. do 14. ledna 2014. Kromě vystoupení, které se tradičně koná v pražském Obecním domě, zavítá orchestr též do Brna, Ostravy a několika menších měst.

Orchestr Glenna Millera byl původně založen roku 1938 Glennem Millerem. Hlavní aranžmá orchestru bylo postaveno na tenorsaxofonu a klarinetu – tyto nástroje společně tvořily melodickou stránku. Harmonická stránka byla doplněna dalšími třemi saxofony. Seskupení nyní postupně získává na popularitě, jeho jazzové skladby dosahují vysoké prodejnosti a v hitparádách atakují přední pozice. Mezi největší šlágry patří skladby Moonlight Serenade, In the Mood či Tuxedo Junction. Glenn Miller jednou řekl: „ Kapela by měla mít zvuk sobě vlastní a hlavně by měla mít svou osobnost.

Proslulý orchestr odehraje v České republice v průběhu ledna osm koncertů, kdy představí svůj nejnovější program s názvem The Best of Glenn Miller Orchestra. Tyto akce jsou u nás velice populární a bývají velmi rychle vyprodány. Slova kapelníka Willa Saldena to jen potvrzují: „ Každé dva roky svůj program měníme, ale ty nejdůležitější skladby jako jsou např. In The Mood nebo Serenade, není možno vynechat,” a dodává, že lidé se na tyto skladby velmi těší.

Nejpopulárnější a nejvyhledávanější světová orchestrální kapela k nám zavítá několik dní po Novém roce a rozvášní spoustu fanoušků a milovníků swingové hudby svým originálním zvukem. Lístky na všechny koncerty je možno zakoupit na portálu Ticketstream.

The World Famous Glenn Miller Orchestra Tour 2014:

5. 1. – Hradec Králové, Kongresové centrum ALDIS

6. 1. – Ostrava, Dům kultury

7. 1. – Zlín, Městské divadlo

10. 1 – Brno, Bobycentrum

11. 1. – Praha, Obecní dům

12. 1. – Liberec, Dům kultury

13. 1. – České Budějovice, Dům kultury Metropol

14. 1. – Plzeň, Parkhotel Plzeň


Napište komentář

Jaroslav Štěrba
O Jaroslav Štěrba 49 Článků
Jsem člověk, který má rád hudbu z jakékoliv stránky. Ale moje srdce táhne k elektronické hudbě, a to především k house. Prozatím jsem studentem České zemědělské univerzity. Nyní studuji inženýrský obor - Udržitelný rozvoj biosféry. Mezi mé koníčky patří Djing, hudba, tanec, kamarádi, volejbal, plavání.