Originální jamajský dancehall přiveze do Prahy hvězdný Busy Signal

Busy Signal | Zdroj: pořadatel akce

Už v pondělí 2. června se roztančí celý Lucerna Music Bar v rytmu největších současných hitů populárního energického Jamajčana.

Co song to pecka, okupující přední příčky hitparád i setlist každé správné taneční party, taky energie a fusion žánrů, toť vše prezentuje žánrový top Busy Signal. Snad každý, kdo se v posledním roce objevil v klubu, zná jeden z jeho největších hitů s názvem Watch Out for This z produkce Major Lazer. Pod záštitou tohoto songu, který má dnes už přes 55 miliónů zhlédnutí, se Busy vydal se svou kapelou Hi-Voltage band na evropské turné, jehož českou zastávkou je právě Lucerna Music Bar.

Už od roku 2005, kdy prorazil se svým prvním velkým singlem Step Out, jeho popularita stále pouze stoupá. Spolupracoval se spoustou uznávaných hudebníků, jako je zmíněný Major Lazer, Damian Marley nebo No Doubt. Jeho hudba v sobě míchá dancehall a raggae s hravými prvky hip-hopu, elektroniky nebo r’n’b. Zaslechnout se ale dají i odlišnější žánry jako latino či swing. Díky tomuto umnému, širokému a experimentálnímu zpracování sklízí obdiv mnohých fanoušků po celém světě.

Jeho koncerty sklízí obrovský úspěch napříč kontinenty, některé dosahují návštěvnosti až 30 tisíc. Busy má na kontě nespočet singlů, jejichž kvantita jim ovšem ani náhodou neubírá na kvalitě, celkem tři dancehallová alba a poslední desku s názvem Reggae Music Again, ve které nechává vyznít pomalejšímu stylu se svým osobitým podáním.

Podporou na začátek koncertu bude taneční vystoupení Michelle, současné pražské vítězky Dancehall Queen, se svou crew Badd Fyah. Hudební zábavu zajistí před i po koncertě pražští Roccaflex Kru. Začátek akce je ve 21 hodin. Vstupenky je možné zakoupit v pokladně klubu za 390 korun, v předprodejních sítích navýšené o poplatky anebo přímo na místě za 490 korun.


Napište komentář

Barbora Hájková
O Barbora Hájková 118 Článků
Pocházím ze Slezska a miluju hudbu! Mám absolvovanou ZUŠ v oboru klavír, ovšem neumím než interpretovat cizí tvorbu, a to ještě s notami před nosem. O to víc obdivuji opravdové muzikanty a tento server mi umožňuje bližší pohled do jejich světa, o který se chci podělit. Do Prahy jsem se vydala studovat práva a objevila tanec, který se mi stal dalším velkým koníčkem a dále rozšiřuje mé hudební obzory.