Paulie Garand vydává album MOLO, křest bude v Rock Café

Paulie Garand | Zdroj: Ty Nikdy

V pátek 27. června se bude křtít v pražském klubu Rock Café nové album rappera Paulieho Garanda, které nese název MOLO.

Paulie Garand působí na české hip-hopové scéně od roku 2006. Jeho úplné začátky nás zavedou k sólové desce Mozoly, kterou se poprvé zapsal do širšího podvědomí veřejnosti.

Následuje úspěšné a plodné období s kapelou BPM (Básníci před mikrofonem), kde spolupracoval s dnes již známým rapperem Lipem. Jejich první společné album spatřilo světlo světa v roce 2007 a mělo název Slova. Tuto nahrávku si nejspíše mnoho posluchačů bude pamatovat především díky skladbě Madam Poezie.

O dva roky později přicházejí kluci z BPM s novou deskou Horizonty. Jestli se Lipo a Garand občas dostali z klubů na velká pódia díky desce Slova, nyní už je to s deskou Horizonty na denním pořádku. Jejich klip k singlu Chill vyhrává hitparády, a to nejen na nejsledovanějším hudebním kanále v České republice, TV Óčko. Stále více fanoušků má v oblibě jejich hudbu díky jedinečnosti projevu. BPM nepoužívají vulgarismy jako většina jejich kolegů z rapové branže, vše berou s nadhledem a řeší i jiná témata, která do té doby nebyla v hip-hopové hudbě běžná.

Paulie se roku 2010 opět vrhá na scénu se sólo projektem – s deskou Harant, která obsahuje čtrnáct songů a objevují se na ní hosté jako například Rest nebo DJ Wich. Hodně lidí tomuto albu vyčítá, že už to není starý Paulie, který měl nadhled a nebojí se nyní jít sem tam i pro to sprosté slovo. Řadu dalších fanoušků tím ale získal.

V roce 2012 Paulie přidává další kompilaci. Ta se tentokrát jmenuje V hlavní roli. Tato nahrávka je ještě drzejší a neotřelejší, sem tam i vulgárnější, ale i přesto má v sobě stále něco z BPM. Vyhledává neobvyklá témata pro písně a servíruje je s určitou lehkostí, a přesto rázně. To je zkrátka Paulie Garand. Obě tato poslední sólová alba vznikla pod Ty Nikdy Records.

Tento rok přidává na své konto Paulie třetí sólový nosič v řadě (MOLO), opět pod záštitou Ty Nikdy Records. Objevuje se na něm patnáct singlů. Je opět slyšet určitý posun tohoto hip-hopového umělce, kterého rozhodně stojí za to slyšet naživo. A kdy jindy by to opravdu mělo stát za to, než při křtu jeho nové desky, který se uskuteční 27. června v pražském klubu Rock Café od osmé hodiny večerní. Cena vstupenek je jednotná, a to 200 korun za kus.


Napište komentář