Peter Gabriel si české fanoušky oblíbil, v květnu zahraje v Ostravě

Peter Gabriel | Zdroj: facebook.com

Je to zhruba měsíc, kdy legendární britský hudebník Peter Gabriel odehrál svůj koncert v Praze. Nyní prodloužil své turné a 13. května zahraje v Ostravě.

Spoluzakladatel veleúspěšných Genesis, Peter Gabriel, opustil kapelu v roce 1975. Dva roky poté vydal svůj první sólový počin a po dalších třech albech následovali desky So, Us či Up. Nyní po 25 letech přijede Gabriel 14. května příštího roku představit v plném rozsahu placku So do ostravské ČEZ arény.

Deska vyšla v roce 1986 a ihned se stala jedním z nejlepších alb své doby. Nejen díky skladbě Sledgehammer slavila úspěch po celém světě. Za album si Peter Gabriel odnesl mnoho prestižních ocenění a prodejnost se vyšplhala k pěti miliónům kusů. Jak říká sám hudebník, to, že to bude úspěch, věděl už v době vzniku. ,,Nebyl jsem žádný obskurní umělec, měl už jsem na svém kontě hity jako Shock The Money nebo Solsbury Hill. Po každém z nich jsem se záměrně částečně zase stáhl do stínu. Albem So skončily všechny moje úvahy o sobě jako o kultovním umělci na hraně hudebního mainstreamu, hlavně v Americe. Možnost stáhnout se zase do stínu pro mě už neexistovala.”

Tuzemští fanoušci mají nyní šanci užít si tuto desku naživo. Zejména pak ti, co propásli Gabrielovu návštěvu Prahy letos v srpnu. Předprodej bude zahájen již tento čtvrtek dopoledne.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.