Písničkářka Tori Amos přijede v červnu do Prahy

Tori Amos | Zdroj: pořadatel akce

Celých pět let uběhlo od poslední návštěvy této impozantní zpěvačky a nyní jsme se dočkali. V rámci turné s novou deskou zavítá 11. června 2014 také do Kongresového centra v Praze.

Na jaře příštího roku vydá Tori Amos svou v pořadí již čtrnáctou desku s názvem Unrepentant Geraldines. V rámci její propagace vyrazí na světové koncertní turné, které odstartuje 7. května v irském Dublinu. Měsíc nato dorazí i k nám.

Tori Amos je významná hudební osobnost už dobrých dvacet let, před kterými prorazila svým albem Little Earthquakes z roku 1992. Od té doby prodala Američanka přes 12 milionů alb, obrazila na tisíc koncertů a získala také mnohá ocenění. Tato dáma je obdivuhodnou umělkyní, její skladby jsou velmi osobité, plné energie i něhy, její hrátky s hlasem za vlastního klavírního doprovodu vytváří jedinečné spojení. Nejen proto je považována za jednu z nejúspěšnějších a nejvlivnějších zpěvaček své generace.

Kromě klasické hudební produkce se věnuje ještě dalším projektům. Minulý měsíc uvedla svůj zatím nejambicióznější projekt, když měl v Londýnském národním divadle premiéru muzikál The Light Princess, na kterém spolupracovala se spisovatelem Samuelem Adamsonem.

Nové album Unrepentant Geraldines by mělo být návratem k dřívější písničkářské tvorbě. Několik posledních alb bylo hodně inovativních a našlo svou inspiraci i v klasické hudbě. Příkladem tohoto vlivu je deska Night of Hunters, orchestrální přepracování skladeb na albu Gold Dust nebo sezónní sbírka Midwinter Graces.

Vstupenky jsou v prodeji od 11. prosince v síti Ticketpro za 790 až 1 390 korun.


Napište komentář

Barbora Hájková
O Barbora Hájková 118 Článků
Pocházím ze Slezska a miluju hudbu! Mám absolvovanou ZUŠ v oboru klavír, ovšem neumím než interpretovat cizí tvorbu, a to ještě s notami před nosem. O to víc obdivuji opravdové muzikanty a tento server mi umožňuje bližší pohled do jejich světa, o který se chci podělit. Do Prahy jsem se vydala studovat práva a objevila tanec, který se mi stal dalším velkým koníčkem a dále rozšiřuje mé hudební obzory.