Pokračovatelé legendárních Creedence Clearwater Revival vystoupí v Praze i v Brně

Creedence Clearwater Revived | Zdroj: denik.cz

Skupina Creedence Clearwater Revival patřila na přelomu 60. a 70. let mezi hlavní hvězdy americké hudební scény. Dodnes se mnohý začínající kytarista učí jejich písničky, z nichž mnohé bezmála zlidověly. Hvězdná dráha CCR sice skončila před více než 45 lety, nicméně jejich pokračovatelé Creedence Clearwater Revived koncertují stále a na konci března zahrají v Praze i v Brně.

Creedence Clearwater Revival sice existovali jen několik let, vydali však šest řadových desek, na které jejich frontman, kytarista a zpěvák John Fogerty, složil řadu hitů. Mezi jinými se jednalo o Fortunate Son (aneb jednu z hymen války ve Vietnamu), Bad Moon RisingProud Mary nebo Have You Ever Seen the Rain. V roce 1969 vystoupili taktéž na nepřekonatelném hippie festivalu Woodstock.

S klidným srdcem se dá prohlásit, že CCR rovněž svou směsí blues, rocku a tradiční americké hudby položili základy celého jižanského rocku aneb žánru, z kterého později čerpali Lynyrd Skynyrd nebo Allman Brothers Band.

Přestože sám John Fogerty se ihned po rozpadu kapely pustil do vlastní sólové dráhy a dodnes koncertuje, klasičtí CCR již bohužel k slyšení nejsou. Náhradou této legendy může být britský cover band Creedence Clearwater Revived, který úspěšně koncertuje po celém světě a přehrává známé písně od svých vzorů. V České republice budou k slyšení dvakrát – 29. března v pražském divadle Hybernia a hned o den později v brněnském Sono Centru.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 135 Článků
Kolíňák, *1999. Jednoho dne (snad) guitar hero a autor bestsellerů. Mám rád hlavně prog, RIO, hip-hop, punk, reggae, ska, k-pop, rockovou klasiku i extrémní metal, ale v každém žánru se dá najít něco zajímavého. Co se oblíbených interpretů týče, jsou jich desítky a snad i stovky... David Bowie, Beck Hansen, The Beatles, The Pogues, Days N' Daze, The Specials, The Clash, Mudhoney, The Cure, King Crimson, Peter Hammill, Hüsker Dü, Black Flag, Sonic Youth, Rush, Yes, ELP, Pink Floyd, N.W.A., Melt Banana, Radiohead, Manic Street Preachers, Kyary Pamyu Pamyu, Bob Marley, Peter Tosh...