Pokračovatelé legendárních Creedence Clearwater Revival vystoupí v Praze i v Brně

Creedence Clearwater Revived | Zdroj: denik.cz

Skupina Creedence Clearwater Revival patřila na přelomu 60. a 70. let mezi hlavní hvězdy americké hudební scény. Dodnes se mnohý začínající kytarista učí jejich písničky, z nichž mnohé bezmála zlidověly. Hvězdná dráha CCR sice skončila před více než 45 lety, nicméně jejich pokračovatelé Creedence Clearwater Revived koncertují stále a na konci března zahrají v Praze i v Brně.

Creedence Clearwater Revival sice existovali jen několik let, vydali však šest řadových desek, na které jejich frontman, kytarista a zpěvák John Fogerty, složil řadu hitů. Mezi jinými se jednalo o Fortunate Son (aneb jednu z hymen války ve Vietnamu), Bad Moon RisingProud Mary nebo Have You Ever Seen the Rain. V roce 1969 vystoupili taktéž na nepřekonatelném hippie festivalu Woodstock.

S klidným srdcem se dá prohlásit, že CCR rovněž svou směsí blues, rocku a tradiční americké hudby položili základy celého jižanského rocku aneb žánru, z kterého později čerpali Lynyrd Skynyrd nebo Allman Brothers Band.

Přestože sám John Fogerty se ihned po rozpadu kapely pustil do vlastní sólové dráhy a dodnes koncertuje, klasičtí CCR již bohužel k slyšení nejsou. Náhradou této legendy může být britský cover band Creedence Clearwater Revived, který úspěšně koncertuje po celém světě a přehrává známé písně od svých vzorů. V České republice budou k slyšení dvakrát – 29. března v pražském divadle Hybernia a hned o den později v brněnském Sono Centru.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 150 Článků
Kolíňák, *1999. Jednoho dne (snad) guitar hero a autor bestsellerů. Mám rád hlavně prog, RIO, hip-hop, pankoš, reggae, ska, k-pop, rockovou klasiku i extrémní metal (zejména black), ale v každém žánru se dá najít něco zajímavého. Oblíbené interprety nemá smysl jmenovat, jelikož jich mám stovky a další stále přibývají.