Pokračovatelé slavných The Animals zahrají v Brně

The Animals and Friends | Zdroj: brnokoncert.cz

Britská skupina The Animals and Friends je v podstatě pokračovatelem The Animals aneb klasiků britského rhythm’n’blues z 60. let. Hrají v ní dva původní členové a již zanedlouho se uskuteční koncert v brněnském Sono Centru.

The Animals byli bezpochyby opravdovou legendou britské hudby 60. let. Frontman Eric Burdon byl označován za bílého zpěváka s nejčernějším hlasem – všechny o tom přesvědčil svou interpretací rhythm’n’blues. Mezi nejznámější písně dodnes patří klasika House of the Rising Sun, Don’t Let Me Be Misunderstood nebo It’s My Life. Burdon se po rozchodu Animals obklopil černochy v jamujícím bandu The War, kde naplno uplatnil svůj cit pro černošskou hudbu a dokonce i pro improvizaci ve svých textech.

The Animals sice pokračují bez svého někdejšího zpěváka a s trochu pozměněným názvem, nicméně stále se v nich nachází dva původní členové. O tom, jak důstojně nesou dál značku The Animals, se budou moct všichni přesvědčit již 24. února v brněnském Sono Centru. Jako support vystoupí brněnské bluesové trio Band of Heysek.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 129 Článků
Kolíňák, *1999. Jednoho dne (snad) guitar hero a autor bestsellerů. Mám rád hlavně prog, RIO, hip-hop, punk, reggae, ska, k-pop, rockovou klasiku i extrémní metal, ale v každém žánru se dá najít něco zajímavého. Co se oblíbených interpretů týče, jsou jich desítky a snad i stovky... David Bowie, Beck Hansen, The Beatles, The Pogues, Days N' Daze, The Specials, The Clash, Mudhoney, The Cure, King Crimson, Peter Hammill, Hüsker Dü, Black Flag, Sonic Youth, Rush, Yes, ELP, Pink Floyd, N.W.A., Melt Banana, Radiohead, Manic Street Preachers, Kyary Pamyu Pamyu, Bob Marley, Peter Tosh...