Pokračovatelé slavných The Animals zahrají v Brně

The Animals and Friends | Zdroj: brnokoncert.cz

Britská skupina The Animals and Friends je v podstatě pokračovatelem The Animals aneb klasiků britského rhythm’n’blues z 60. let. Hrají v ní dva původní členové a již zanedlouho se uskuteční koncert v brněnském Sono Centru.

The Animals byli bezpochyby opravdovou legendou britské hudby 60. let. Frontman Eric Burdon byl označován za bílého zpěváka s nejčernějším hlasem – všechny o tom přesvědčil svou interpretací rhythm’n’blues. Mezi nejznámější písně dodnes patří klasika House of the Rising Sun, Don’t Let Me Be Misunderstood nebo It’s My Life. Burdon se po rozchodu Animals obklopil černochy v jamujícím bandu The War, kde naplno uplatnil svůj cit pro černošskou hudbu a dokonce i pro improvizaci ve svých textech.

The Animals sice pokračují bez svého někdejšího zpěváka a s trochu pozměněným názvem, nicméně stále se v nich nachází dva původní členové. O tom, jak důstojně nesou dál značku The Animals, se budou moct všichni přesvědčit již 24. února v brněnském Sono Centru. Jako support vystoupí brněnské bluesové trio Band of Heysek.


Napište komentář

O Michal Tykva 168 Článků
Prog and weed is all I need