Pořád je na co se těšit, třeba na Prefuse 73 v Meet Factory

Prefuse 73 | Zdroj: windishagency.com

Aby toho hip-hopu s uvozovkami v Meet Factory nebylo málo, necelý měsíc poté, co prostory smíchovské továrny opustí skotští Young Fathers, zde zahraje ikona scény Scott Herren alias Prefuse 73.

Prefuse 73 ze stáje Warp Records patří mezi největší průkopníky a zároveň stálice na poli experimentálního hip-hopu. Ačkoli od vydání debutového alba Vocal Studies + Uprock Narratives uplynulo již celých dvanáct let, Prefuse 73 dál s železnou pravidelností co dva roky vypouští novou deskou, a je neuvěřitelné, že se projektu pořád daří držet laťku tak vysoko. Scott Herren neustále usiluje o to posouvat hranice žánru dál a i když je pro něj typické, že má soustavně rozdělaných x projektů najednou, pod hlavičkou Prefuse 73 za celou dobu existence snad nevyšla jediná deska, která by nebyla daleko za hranicí průměru.

Aby bylo jasno, ačkoli platí, že žánrově se pilotní projekt Scotta Herrena řádí (především díky jeho ranější tvorbě) mezi stěžejní jména alternativního hip-hopu, právě hip-hopová složka je v případě Prefuse 73 natolik upozaděná ve prospěch podmanivé klubové elektroniky, že vám to místy ani nepřijde. Scott Herren vyniká v samplování a jeho sety jsou plné dráždivých beatů, takže počítejte s tím, že se v Meet Factory pod jeho taktovkou pořádně rozhýbete. Kromě toho, že březnový večer s Prefuse 73 bude zárukou velké párty, pro Prahu půjde zároveň o památný okamžik, protože to bude vůbec poprvé, co se u nás Prefuse 73 představí. O důvod víc, proč  si tuhle akci zapsat do kulturního diáře tučným písmem a být u toho.

https://soundcloud.com/funkaziart/prefuse-73-storm-returns

Koncert Prefuse 73 v Meet Factory proběhne 19. března 2014 a lístky jsou již k mání. V předprodeji za ticket zaplatíte 350 korun, na dveřích v den konání potom o stovku víc.


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.