Poslední den v listopadu si Rock Café podmaní italští Talco

Talco | zdroj: facebook.com

Řízné kytary, rytmické dechové nástroje a chytlavý zpěv, který vás rozezpívá, i když neumíte italsky ani slovo. To jsou Talco, kteří se chystají zbourat 30. listopadu pražské Rock Café.

Před pár lety u nás o Talco skoro nikdo neslyšel, dnes na ně nedají dopustit stovky fanoušků. Není se čemu divit, tato divoká italská partička předvede vždy maximální výkon, ať už jde o festival nebo o klubovou akci. Horkokrevní Italové hrají klasické latino ska, které můžete znát v podání Ska-P či La Gossa Sorda. V Česku oblíbení skapéčka loni v dubnu odehráli v Praze koncert a italští hudebníci tam společně s Discoballs dělali předskokany.

Naposledy se Talco u nás objevili v létě na festivalu Mighty Sounds, kde vystoupili jako jedna z posledních kapel celé akce. I přes značnou únavu návštěvníků dokázali roztancovat skoro celé letiště. Díky jižanskému temperamentu a údernosti si tito hudebníci dokázali vydobýt pořádně vysokou pozici v této kultuře. K tomu jim přispělo i to, že projeli křížem krážem celou Evropu a v každé zemi po sobě zanechali mraky fanoušků dychtících po jejich tvorbě. V té se objevují chytlavé rytmy, které nesou trpkou příchuť sociálně kritických textů.

Celá tato banda se zrodila v roce 2004, když se vypotáceli z vinných sklípků v okolí Benátek. Během svého působení vypustili do éteru pět desek, které prozatím vycházely pravidelně po dvou letech. Poslední album Gran Galà vyšlo v roce 2012, tak kdo ví, s čím se Talco v Rock Café pochlubí. Celý večírek odstartují Kšandy Industry a punkrocková partička z Vysočiny Rabies. Lístky jsou k sehnání v klubu za 250 korun, nebo o dvacku draažší v klasických předprodejích. Jestli nějaké vstupenky zbudou, na místě za ně zaplatíte 320 korun.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.