Praha se může těšit na 3D elektronickou show J.-M. Jarreho

Francouzský skladatel Jean-Michel Jarre | Foto: facebook.com

Již příští týden vystoupí v O2 Areně Jean-Michel Jarre, slavný francouzský skladatel a průkopník new-age elektronické hudby.

Jean-Michel Jarre je známý především svými velkolepými venkovními vystoupeními, při kterých využívá světelnou show, ohňostroje i historickou architekturu. Jeho nynější projekt nese název Electronica a vydal s ním už dvě alba. Na obou spolupracovaly známé světové hvězdy, jakými jsou Pet Shop BoysPrimal ScreamCyndi Lauper, skladatel Hans ZimmerThe OrbMoby nebo kytarista Pete Townshend The Who.

Jako vždy se na svém vystoupení bude skladatel soustředit i na grafickou stránku, která se ponese v duchu 3D rozměru. K celému konceptu Electronicy Jarreho inspiroval vztah dnešní společnosti k moderním technologiím.

Před samotným vystoupením se nám navíc představí mladý Francouz DJ Marco Grenier. Celé se to odehraje již v úterý 8. listopadu v pražské O2 Areně.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 135 Článků
Kolíňák, *1999. Jednoho dne (snad) guitar hero a autor bestsellerů. Mám rád hlavně prog, RIO, hip-hop, punk, reggae, ska, k-pop, rockovou klasiku i extrémní metal, ale v každém žánru se dá najít něco zajímavého. Co se oblíbených interpretů týče, jsou jich desítky a snad i stovky... David Bowie, Beck Hansen, The Beatles, The Pogues, Days N' Daze, The Specials, The Clash, Mudhoney, The Cure, King Crimson, Peter Hammill, Hüsker Dü, Black Flag, Sonic Youth, Rush, Yes, ELP, Pink Floyd, N.W.A., Melt Banana, Radiohead, Manic Street Preachers, Kyary Pamyu Pamyu, Bob Marley, Peter Tosh...