Praha se s Moderat na jeden večer promění v malý Berlín

Moderat | Foto: Olaf Heine

Není to tak dlouho, co Praha zažila velká jména klubové scény jako třeba Bonobo, Mount Kimbie nebo Gold Pandu, a co kuloáry, namlsané tou nejlepší elektronikou jakou můžete toho času slyšet, volaly po příjezdu Moderat. A teď jsou tady, respektive skoro!

V Berlíně mají na vývoz spoustu kvalitní elektroniky. Obzvlášť, pokud jde o minimal techno a IDM, může metropole našeho severního souseda nabídnout hodně luxusní zboží. Třeba projekt Moderat, pod kterým se skrývá trojice kouzelníků, Sascha Ring (známý jako Apparat), Gernot Bronsert a Sebastian Szary (společně vystupující jako Modeselektor)!

Ačkoli projekt Moderat je více nebo méně aktivní dobře dvanáct let a mezinárodní úspěch slaví již delší dobu, na kontě má teprve dvě studiové desky. V tomhle případě se ale nehraje na kvantitu. Všichni tři pánové jsou nositeli natolik zvučných jmen, že se o triu z Berlína už od počátků hovoří jako o superkapele. Jakkoli nadneseně takový přívlastek zní, Moderat jej s přehledem naplňují. Obě alba jsou zdařilým výsledkem křížení všeho, co chcete na moderní IDM nahrávce slyšet. Najdete tam afrodiziakální sílu jednoduchosti minimal techna, deep housu, oblíbené lámané beaty i nástřel popových a r’n’b melodií. To všechno a ještě mnohem víc na jednom místě.

Pestrost, která je podmíněna tím, že příbuzné projekty Apparat a Modeselektor stojí každý na trochu jiném pilíři elektronické scény, nechybí ani jedné z nahrávek Moderat. I když je znát, že jednička i dvojka jsou ze stejné továrny, na Moderat II trojice Ring, Bronser a Szary přeci jen udělala znatelný krok vpřed oproti debutu. Dvojka je temnější a podmanivější, s patrným vzestupem Ringových vokálů (kluci z Modeselektoru se nechali slyšet, že ho doslova museli donutit zpívat nahlas!) a vyznačuje se větší kompaktností. Songy jako Bad KingdomVersionsMilk nebo Therapy jsou pravděpodobně vrcholem toho, co pod hlavičkou Moderat vzešlo, a naživo, podpořené bohatou světelnou show, vás dostanou tak, že budete rádi, když se nezblázníte!

Pro Moderat to zdaleka nebude pražská premiéra. Poprvé se u nás představili již před čtyřmi lety coby předskokani Radiohead. Tentokrát vystoupí jako součást programu festivalu Electronic Beats v prostorách Divadla Archa, kde s živou kapelou zahraje také Simon Green aka Bonobo či německo-japonský projekt Diamond Version, to vše 28. března 2014. Vstupenky jsou k dostání za 380 korun v předprodeji v síti Ticketpro, přes mobilní aplikace Electronic Beats, na pokladně Divadla Archa, na stránkách festivalu nebo na místě za 550 korun.


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.