Pražský koncert Gorillaz je již za dveřmi

Gorillaz | Zdroj: 10:15 Entertainment

Gorillaz patří bezesporu mezi nejpozoruhodnější skupiny 21. století – už pro jejich animovanou existenci. Nyní se jejich turné přesunulo do Evropy a co nevidět zahrají i v pražské O2 areně.

Animovaní Gorillaz (sestávající z fiktivních muzikantů 2-Dho, Murdoca, Noodle a Russela) vydali od počátku 21. století několik výjimečných desek nabušených zajímavými peckami a žánrovými experimenty. Hity jako Clint Eastwood, Feel Good Inc. nebo Dare se pro řadu posluchačů alternativní hudby staly klíčovými. Letos kapele poprvé od roku 2010 vyšlo nové řadové album. Jmenuje se Humanz a kapela k němu v současnosti jede turné, které se už ze Severní Ameriky přesunulo do Evropy. Deska se nese ve výrazně elektroničtějším a snad i popovějším duchu než dosavadní diskografie. Je jisté, že bude zabírat většinu setlistu, ovšem jisté je i to, že půjde o mimořádnou show s řadou animovaných sekvencí.

Čtěte také: Noví Gorillaz mají spoustu hostů, ale nudí

Koncert se uskuteční již 14. listopadu v pražské O2 areně a vstupenky jsou již téměř vyprodané.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 135 Článků
Kolíňák, *1999. Jednoho dne (snad) guitar hero a autor bestsellerů. Mám rád hlavně prog, RIO, hip-hop, punk, reggae, ska, k-pop, rockovou klasiku i extrémní metal, ale v každém žánru se dá najít něco zajímavého. Co se oblíbených interpretů týče, jsou jich desítky a snad i stovky... David Bowie, Beck Hansen, The Beatles, The Pogues, Days N' Daze, The Specials, The Clash, Mudhoney, The Cure, King Crimson, Peter Hammill, Hüsker Dü, Black Flag, Sonic Youth, Rush, Yes, ELP, Pink Floyd, N.W.A., Melt Banana, Radiohead, Manic Street Preachers, Kyary Pamyu Pamyu, Bob Marley, Peter Tosh...