Pražský koncert Robbieho Williamse se blíží

Robbie Williams | Zdroj: facebook.com/robbiewilliams

Čekání je u konce. Britský zpěvák Robbie Williams nechal české fanoušky čekat dlouhých jedenáct let. Už 26. dubna předvede svou skvělou swingovou show v pražské O2 areně.

Předtím, než se z něj stal elegantní muž v obleku vyznávající lásku ke swingu, byl dnes již čtyřicetiletý Robbie Williams poměrně divokým mládencem. Od roku 1990 byl součástí britského boybandu Take That, který se však kvůli Robbieho lásce ke drogám o pět let později rozpadl. Ten se tedy rozhodl se pro sólovou dráhu. Start však nepatřil k těm nejzářivějším. Více než muzice se věnoval drogám a divokým večírkům. To ho málem stálo život i kariéru. Zpátky do sedla mu pomohl detox na soukromé klinice, kde se se svou závislostí úspěšně popral.

Všechny pak překvapil sólovým debutem Life Thru a Lens!, jenž obsahoval mnoho hitů, kterými dobyl první příčky většiny hitparád. Druhou studiovkou svůj úspěch jen potvrdil a v roce 2001 s třetí swingově laděnou deskou Swing When You’re Winning převálcoval prodejností největší hudební hvězdy té doby (např. R.E.M. nebo Davida Bowieho). Na Robbieho úspěchu měl jistě velkou zásluhu jeho dvorní skladatel a producent Guy Chambers, který se postaral o většinu písní. I přesto se kvůli velkým neshodám rozešli a novým spolupracovníkem se stal Stephen Duff.

Navzdory skvělé muzice nepostrádající vtip, ironii a nadhled, byly v průběhu let více viditelné Robbieho skandály a prostořeké výroky. Williams se opětovně musel poprat se svými démony. O život ho málem připravila kombinace kofeinu a antidepresiv nebo závislost na kokainu a alkoholu. I v jeho hudbě to vypadalo poněkud divoce. Projevilo se to jak na jeho vystupování během show, tak i v hudbě samotné. Navíc tlak ze strany bulváru byl hodně intenzivní a Robbie byl označován za drzého fracka bez špetky talentu. Tyto časy jsou naštěstí dávno pryč a z jeho bouřlivé minulosti zbyla už jen tetování, humor a nezkrotná povaha. Díky mnoha úspěchům v prodejnosti i množství posbíraných cen patří rozhodně mezi nejúspěšnější interprety hudebního průmyslu. Důkazem je jistě i poslední album Swing Both Ways. To obsahuje šest coververzí klasických swingově laděných songů a  šest novinek, se kterými mu pomohl po znovuobnovení přátelství také Guy Chambers. K tomu také mnoho hudebních kolegů, které bychom na albu nečekali – Lilly Allen, Michael Bublé či Olly Murs.

Deska byla kritiky přijata velmi dobře, označili ji za svižnou a atraktivní. Robbie ji popsal takto: ,,Album je tentokrát definitivní ódou a milující pohled na období na této planetě, ke kterému jsem nikdy nebyl pozván a kterého jsem nikdy nebyl součástí. Ale chtěl jsem být a stále se cítím s ním velmi silně spojen.” Příležitost si ji poslechnout naživo a zhodnotit budete moci už za pár dní, kdy Robbie novou desku představí ku příležitosti oslavy 10. výročí pražské O2 areny. V prodeji zbývá už jen něco málo přes sto lístků a Williams tak s největší pravděpodobní 26. dubna zahraje před vyprodanou arénou. Nebýt u toho by byla velká škoda!


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.