Premiéra berlínského electro swingu zdarma na Jungmaňáku

Dirty Honkers | zdroj: facebook.com

Multižánrový hudební festival Léto na Jungmaňáku už zná Praha z loňského roku, letos přivítá dokonce zahraničního hosta, kapelu Dirty Honkers.

Pravidelné čtvrteční koncerty pořádané na Jungmannově náměstí v centru Prahy po dlouhých šest letních týdnů nabízí oblíbené kapely mnoha žánrů, a to ke všemu zcela bezplatně. Takhle už se nám představila třeba Iva Bittová nebo Prago Union. Pořadatelé z občanského sdružení Nerudný fest.cz si letošní ročník zatím pochvalují: „Festival má za sebou první polovinu a zatím slaví jeden úspěch za druhým. Návštěvnost je ještě vyšší než minulý rok, z čehož máme největší radost. Zlepšili jsme kvalitu zvuku i hudební program a naši návštěvníci to zajisté oceňují. Skvělou atmosféru festivalu si užívají všechny generace bez rozdílu. Na festival míří mladí lidé, rodiny s dětmi i senioři. Propojování celé společnosti je přesně to, co dělá Jungmaňák Jungmaňákem.“

Nyní přichází na řadu dnes stále populárnější taneční electro swing. Německá kapela Dirty Honkers z Berlína má 3 členy, jejichž hudba je plná vlivů ikon nejrůznějších žánrů. Hip-hopový producent Gad Baruch Hinkis z Izraele, saxofonistka a zpěvačka Andrea Roberts z Kanady a mistr dechových nástrojů Florent Mannant z Francie to umí rozjet. Přijďte se o tom přesvědčit sami. Tento swing mixlý hip-hopem a progresivními elektro prvky zazní už ve čtvrtek 31. července.

Na hlavní koncert vás naladí pražské uskupení TOP DREAM COMPANY. Se svými deseti členy v původu funk-soulového ladění nyní představuje kapelu, které téměř žádný žánr není cizí. Během své desetileté historie začleňovala několik známých jmen jako např. Martu Balážovou, Vojtu Dyka nebo Ondřeje Rumla. Na kontě má také už dvě alba a natočila několik videoklipů, takže se rozhodně nejedná o nějaké nezkušené nováčky.

Koncerty začínají vždy v 19 hodin. Přijďte se taky dobře pobavit na Jungmaňák!


Napište komentář

Barbora Hájková
O Barbora Hájková 118 Článků
Pocházím ze Slezska a miluju hudbu! Mám absolvovanou ZUŠ v oboru klavír, ovšem neumím než interpretovat cizí tvorbu, a to ještě s notami před nosem. O to víc obdivuji opravdové muzikanty a tento server mi umožňuje bližší pohled do jejich světa, o který se chci podělit. Do Prahy jsem se vydala studovat práva a objevila tanec, který se mi stal dalším velkým koníčkem a dále rozšiřuje mé hudební obzory.